Przy Dworcu Wschodnim w Warszawie odnaleziono zwłoki mężczyzny. Trwa ustalanie jego tożsamości

i

Autor: Tadeusz Mróz Przy Dworcu Wschodnim w Warszawie odnaleziono zwłoki mężczyzny. Trwa ustalanie jego tożsamości

HORROR NA PRADZE

Przy Dworcu Wschodnim w Warszawie odnaleziono zwłoki mężczyzny. Trwa ustalanie jego tożsamości

2022-07-26 15:15

W poniedziałek wieczorem (25 lipca) w okolicach godziny 20 służby dostały zgłoszenie o mężczyźnie leżącym w krzakach. Z nieoficjalnych ustaleń wynika, że ofiara przedawkowała narkotyki. Na miejscu pojawiła się policja oraz karetka pogotowia. Ratownicy przez kilkadziesiąt minut prowadzili reanimację mężczyzny. Niestety nie przyniosła ona skutku.

W krzakach przy skupie złomu obok Dworca Wschodniego leżało ciało mężczyzny

Informacje dotyczące nieprzytomnego mężczyzny przekazał „Super Expressowi” dziennikarz, który pojawił się na miejscu zdarzenia. – W krzakach w bliskim sąsiedztwie Dworca Wschodniego znaleziono ciało mężczyzny. Najprawdopodobniej człowiek ten przedawkował narkotyki. Akcję ratunkową prowadził jego kolega, po przyjeździe na miejsce ratowników medycznych, oni przejęli resuscytację – przekazał reporter.

Akcja trwała kilkadziesiąt minut. Niestety nie udało się uratować jego życia – dodał dziennikarz.

NIE PRZEGAP: Makabra na Pradze-Południe w Warszawie. Trup w Parku Skaryszewskim

Zgłoszenie potwierdziła w rozmowie z „SE” Paulina Onyszko z praskiej policji. – Informację otrzymaliśmy w okolicach godziny 20. Ujawniliśmy zwłoki przy skupie złomu przy ul. Kijowskiej. Nie znamy tożsamości mężczyzny, jednak udało nam się już przesłuchać wszystkich świadków tego zdarzenia – przekazała policjantka.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że mężczyzna za pomocą igły wstrzykiwał sobie płyn, w którym najprawdopodobniej były narkotyki.

Gdzie i jak szukać pomocy?

Ty lub ktoś z bliskich Tobie osób ma problem z narkotykami? Szukasz rady jak znaleźć odpowiednią dla tej osoby pomoc? Zapoznaj się z poniższymi informacjami! 

W leczeniu i rehabilitacji osób uzależnionych nie obowiązuje rejonizacja! Oznacza to, że możesz skorzystać z dowolnej placówki na terenie Polski niezależnie od Twojego miejsca zamieszkania (zameldowania). Tutaj znajdziesz wykaz placówek pomocowych. 

Podejrzewam, że ktoś z bliskich używa narkotyków. Co mogę zrobić?

Pierwszym krokiem niewątpliwie powinna być rozmowa. Powinieneś się do niej dobrze przygotować i wybrać na nią odpowiedni czas. Nie powinna odbywać się w pośpiechu i pod wpływem emocji. Przedstaw swoją opinię i wysłuchaj uważnie drugiej strony. Poinformuj bliską Ci osobę o konsekwencjach używania narkotyków: zdrowotnych, prawnych i społecznych.

Jeżeli jesteś pewien, że bliska Ci osoba ma już problem narkotykowy, skontaktuj się z poradnią leczenia uzależnień. Uzyskasz tam pomoc w zakresie radzenia sobie w tej trudnej sytuacji oraz wskazówki dotyczące zmotywowania tej osoby do leczenia. Skontaktuj się również z pracownikami Telefonu Zaufania 801 199 990, gdzie codziennie w godzinach 16-21 możesz uzyskać pełne informacje na temat nurtujących Cię problemów dotyczących narkomanii.

Czy posiadanie narkotyków jest karane?

Tak, jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 3. W przypadku czynów mniejszej wagi może zostać zasądzona grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku.

Sąsiedzi opowiadają o rodzinie, w domu której znaleziono zwłoki 2-letniego dziecka
Sonda
Jak oceniasz pracę polskich policjantów?

Jak wyjść z nałogu? Rozmowa z mistrzem kulturystyki, który pomaga innym wyjść z uzależnienia. Posłuchaj podcastu DROGOWSKAZY

Listen to "Drogowskazy: z mistrzem kulturystyki, który pomaga innym wychodzić z nałogów" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany