SZOK! Miały być ulgi dla przedsiębiorców. Jest awantura o napis w budce z kebabem. "Każą nam płacić 26 tys. za szyld!"

Miasto chce 26 tys. zł za wiszący baner!
Autor: ARTUR HOJNY/ SUPER EXPRESS Miasto chce 26 tys. zł za wiszący baner!

Właściciele pawilonu z kebabem są zszokowani. Z jednej strony słyszą w mediach zapewnienia urzędników o pomocy przedsiębiorcom, którzy ucierpieli przez obostrzenia związane z epidemią. Z drugiej dostali właśnie gigantyczny rachunek od Zarządu Dróg Miejskich. Muszą zapłacić 26 tys. zł za… szyld nad drzwiami budy na rondzie Waszyngtona. Napis informujący o nazwie "Kebab Faraon" zniknął. Czy wkrótce przestanie istnieć też lubiany bar na Pradze-Południe?

Tak będzie wyglądał park i tarasy widokowe na Varso Tower w Warszawie

To jakiś dramat. Przez lata mieliśmy masę kontroli z ZDM. Wiele razy sprawdzali czy wszystko dobrze wypełniliśmy. Nigdy nie dostaliśmy sygnału, że coś jest nie tak a teraz mamy płacić 26 tys. zł za szyld?! – mówią rozżaleni właściciele znanego na Pradze-Południe baru „Kebab Faraon” Tatiana Sarakhman (41 l.) i Imad El Din Moustafa (l48 l.). Prowadzą go od 14 lat. Szyld wisiał tam od 2012 roku. Właśnie zniknął. Właściciele zdjęli go, bo nie zamierzają płacić horrendalnej kwoty, której zażądali od nich urzędnicy. A jak tłumaczą tę kuriozalną sytuację drogowcy? Wszak za zajęcie pasa drogi miały być ulgi dla przedsiębiorców...

- Bar został ukarany za powieszenie reklam w pasie drogowym. Każdy komercyjny obiekt ma obowiązek zgłosić swój szyld do Zarządu Dróg Miejskich. To nie ma nic wspólnego z ulgami dla przedsiębiorców w związku z epidemią – przekonuje rzecznik Zarządu Dróg Miejskich Jakub Dybalski. Dlaczego jednak nie było wcześniej ostrzeżenia, wezwania do zdjęcia szyldu, czy po prostu zwrócenia uwagi? Tego nie wyjaśnia. Ostatnia kontrola ZDM w barze "Faraon" była  … sierpniu 2020. Od tamtego czasu właściciele kebabowni nie dostawali żadnych upomnień czy stwierdzenia nieprawidłowości.

Sprawą zainteresowali się już radni Pragi-Południe. Czy interwencja pomoże?

Ironicznie całą awanturę o szyld skomentował na Twitterze radny Pragi-Południe Marek Borkowski. Nie mógł się powstrzymać przed złośliwością pod adresem prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. "Panie prezydencie, przedsiębiorcy gastronomii proszą, żeby pan im już nie pomagał" - czytamy we wpisie dzielnicowego radnego PiS.

To już kolejna wojna urzędników z mieszkańcami na Pradze-Południe. PRZECZYTAJ TEŻ O WOJNIE O PARKING

Polecamy również tekst: STRZELANINA NA PRADZE-POŁUDNIE. Jedna osoba nie żyje

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE