Droga Krzyżowa z Watykanu: Gdzie oglądać? Bez wychodzenia z domu [TRANSMISJA ONLINE, TRANSMISJA W TELEWIZJI]

2021-04-02 17:00 Konrad Marzec
Droga Krzyżowa w Wielki Piątek: Gdzie oglądać? [TRANSMISJA ONLINE, TRANSMISJA W TELEWIZJI]
Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Droga Krzyżowa w Wielki Piątek: Gdzie oglądać? [TRANSMISJA ONLINE, TRANSMISJA W TELEWIZJI]

Droga Krzyżowa w Wielki Piątek z Watykanu i nie tylko: Gdzie oglądać? Droga Krzyżowa w Wielki Piątek, transmisja w telewizji i radiu bez wychodzenia z domu. Droga Krzyżowa z Watykanu z udziałem papieża Franciszka - transmisja w telewizji i online - gdzie ich szukać? Droga Krzyżowa w dzień śmierci Jezusa Chrystusa to jedno z najważniejszych nabożeństw dla praktykujących katolików. Podpowiadamy jak znaleźć transmisję online z Drogi Krzyżowej w Polsce i prosto z Watykanu. Liturgia Męki Pańskiej Męki Pańskiej, gdzie obejrzeć w telewizji i online? Wszystkie potrzebne informacje znajdziecie na se.pl poniżej.

Spis treści

  1. Droga Krzyżowa w Wielki Piątek: Gdzie oglądać? [TRANSMISJA ONLINE, TRANSMISJA W TELEWIZJI]
  2. Droga Krzyżowa w Wielki Piątek: transmisja z Watykanu z udziałem papieża Franciszka. Gdzie oglądać?
  3. Wielki Piątek: transmisje z Drogi Krzyżowej i nie tylko. TV, stream online

Droga Krzyżowa w Wielki Piątek: Gdzie oglądać? [TRANSMISJA ONLINE, TRANSMISJA W TELEWIZJI]

Droga Krzyżowa w Wielki Piątek: kiedy wypada?

Droga Krzyżowa w Wielki Piątek ma ogromne znaczenie dla chrześcijan. To właśnie tego dnia w sposób szczególny wspominają zbawczą mękę i śmierć na krzyżu Jezusa Chrystusa. Wielki Piątek to czas zadumy, skupienia i jest to szczególny dzień, kiedy w kościołach nie odprawia się Mszy Świętej. W 2021 roku Wielki Piątek i szczególna Droga Krzyżowa będą przeżywane 2 kwietnia. Z uwagi na szalejąca pandemię koronawirusa, popularne będą transmisje w telewizji i streamy online z Drogi Krzyżowej. Podpowiadamy wam, gdzie ich szukać.

Czytaj też: Kiedy wypada Wielkanoc 2021? [ŚWIĘTA WIELKANOCNE 2021, KALENDARZ]

Droga Krzyżowa w Wielki Piątek: transmisja z Watykanu z udziałem papieża Franciszka. Gdzie oglądać?

Gdzie oglądać transmisję Drogi Krzyżowej z udziałem papieża Franciszka? Transmisja w telewizji, online

Droga Krzyżowa w Wielki Piątek online będzie dostępna dla wszystkich tych, którzy chcą ją przeżyć, a z wiadomych przyczyn nie mogą być w Rzymie. Transmisja z bazyliki św. Piotra będzie dostępna pod tym adresem. O godzinie 18:00 ma się rozpocząć Liturgia Męki Pańskiej, a trzy godziny później Droga Krzyżowa. To jednak nie wszystko. Konkretną ofertę przygotowały także telewizje. Droga Krzyżowa z Watykanu z udziałem papieża Franciszka będzie dostępna w TVP 1 i TVP Polonia. Początek transmisji 2 kwietnia o godzinie 20:55. Dwadzieścia minut później transmisja ruszy także w TV Republika. Z kolei TV Trwam proponuje Liturgię Wielkiego Piątku z Bazyliki Świętego Piotra w Watykanie (od godziny 18:00) oraz Droga Krzyżową z udziałem papieża Franciszka (21:00).

Przeczytaj też: Życzenia na Wielkanoc 2021. Wyjątkowe rymowanki i wierszyki na święta wielkanocne!

Wielki Piątek: transmisje z Drogi Krzyżowej i nie tylko. TV, stream online

Transmisje z Drogi Krzyżowej to nie wszystko. W TV Republika o 18:30 rozpocznie się Liturgia Męki Pańskiej z parafii pw. św. Augustyna w Warszawie. W TVP 1 dalszy ciąg cyklu. "Triduum Paschalne 2021 - Wielki Piątek" ma nas wprowadzić w nastrój zadumy. Początek o 18:00. Jeżeli chodzi o transmisje online, to z pewnością dostępny będzie przekaz z Klasztoru Benedyktynów w Tyńcu, Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze, oraz Bazyliki Bożego Miłosierdzia Kraków-Łagiewniki.

Wielki Piątek jest częścią przygotowań do świąt Wielkanocy. Niedziela Wielkanocna w tym roku wypada 4 kwietnia. Niedzielę wielkanocną poprzedza Triduum Paschalne, które dla wielu praktykujących katolików jest okazją do właściwego przygotowania się na przyjście zbawiciela. W kościołach zostaną odprawione tradycyjne nabożeństwa.

Wielkanoc 2021 - najważniejsze informacje

Śniadanie Wielkanocne: Co podać na stół?
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE