Koronawirus. Opole po ogromnych wzrostach zakażeń: "Przygotowywaliśmy się na DRUGĄ FALĘ"

2020-09-21 17:00 Michał Górecki
Koronawirus w Polsce. Zakażenia +603, Ofiary +13. Najnowsze dane [RAPORT]
Autor: Marcin Gadomski/SE Koronawirus w Polsce. Zakażenia +603, Ofiary +13. Najnowsze dane [RAPORT]

Koronawirus opolskie. Opolszczyzna notuje ogromne wzrosty zakażeń COVID-19. Kolejne placówki edukacyjne są zamykane, a uczniowie, nauczyciele i rodzice trafiają na kwarantannę. Opolski ratusz uspokaja i zapewnia: przygotowywaliśmy się na drugą falę epidemii, a wciąż nie mamy jeszcze do czynienia z dużym ogniskiem.

To rekordowe wzrosty zakażeń w województwie opolskim. Od 19 września liczba chorych galopuje: 18.09 br. potwierdziliśmy tylko 19 nowych przypadków, podczas gdy dzień później było ich już 35. W niedzielę 20 września Opolszczyzna poszła na epidemiczny rekord, notując aż 84 nowe zakażenia - tym samym wyprzedzając m.in. Śląsk. W poniedziałek to ponownie 70 nowych przypadków. Obecnie w całym województwie choruje już 398 osób. Od początku epidemii 2097 potwierdzonych zachorowań.

Tylko w poniedziałek COVID-19 pojawił się w Ośrodku Rehabilitacji Społecznej i Zawodowej w Opolu, na warsztatach terapii zajęciowej Domu Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym. Testy potwierdziły zakażenie u jednej z podopiecznych, w wyniku czego na kwarantannę trafiło kilkoro innych i dwoje opiekunów.

Pracownię, w której miała zajęcia zakażona podopieczna trzeba było zdezynfekować. Pozostałe grupy pracują normalnie.

Sanepid doniósł też o kolejnych chorych w Szkole Podstawowej nr 20 w Opolu (Kolonia Gosławicka) - gdzie obowiązuje tryb hybrydowy -  i jednej zakażonej opiekunce w żłobku nr 2. Żłobek pozostanie zamknięty do przyszłego poniedziałku. Wszystkie dzieci wraz z rodzicami są teraz na kwarantannie.

Największymi ogniskami zarazy jest teraz DPS w Jędrzejowie, gdzie w niedzielę zachorowało 82 pensjonariuszy i 24 pracowników placówki.

Ogromna fala zachorowań na Opolszczyźnie. Opole: Byliśmy gotowi

Ratusz nie panikuje i uspokaja, że jeszcze nie jest tak źle. Do tej pory ogniska nie są tak duże, jak zdarzały się już od początku epidemii w różnych miastach w kraju.

Na ten moment nie mieliśmy do czynienia z dużym ogniskiem zakażenia koronawirusem. Nie mówimy tutaj o wyłączaniu np. całej szkoły, uczniów wraz z rodzicami, a takie przypadki są w Polsce. Zobaczymy, jak to się będzie rozwijało. Przede wszystkim, przygotowywaliśmy się na drugą falę

- przekazuje nam Katarzyna Oborska-Marciniak, rzecznik prasowa Urzędu Miasta.

Przypomnijmy, że tryb hybrydowy od początku września wprowadziły już takie placówki jak Opolski Elektryk (Technikum Elektryczne), Mechanik (Technikum Mechaniczne) i PSP nr 20.

Książka „Pandemia. Dzieje zarazy” do kupienia na www.wydawnictwoharde.pl

Pandemia. Dzieje zarazy
Autor: Wydawnictwo Harde Link: https://harde.se.pl/
Express Biedrzyckiej - Jarosław Sellin: To Ziobro i Gowin zerwali koalicję. Rząd mniejszościowy może działać sprawnie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.