Koronawirus. Opole, Opolskie: OGROMNE przyrosty zakażeń! Zaraza podbija kolejne szkoły

2020-09-21 12:27 Michał Górecki
Koronawirus w Polsce. Niepokojący wzrost! Jutro trzeba się będzie mocno trzymać
Autor: pixabay.com

Koronawirus w Opolu i województwie opolskim. Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia są dla regionu przytłaczające. aż 70 nowych zakażeń! Opolszczyzna znalazła się na piątym miejscu dziennego przyrostu wg. Ministerstwa Zdrowia. Kolejne ognisko COVID-19 w szkole.

Koronawirus Opole, opolskie. Nowe zakażenia w województwie opolskim. Sanepid potwierdza w poniedziałek (21 września) aż 70 nowych zachorowań! 34 z nich dotyczą DPS-u W Jędrzejowie – powiat brzeski. W Opolu kolejne ognisko COVID-19 w:

  • Publicznej Szkole Podstawowej nr 20,
  • Publicznym Żłobku nr 2,
  • warsztatów terapii zajęciowej Domu Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym.

Koronawirus opolskie: Najnowsze wiadomości z regionu

W PSP 20 koronawirus pojawił się już w ubiegłym tygodniu, kiedy do szkoły przyniosła go nauczycielka języka niemieckiego. Sanepid zdecydował wtedy o wysłaniu na zdalną naukę 138 uczniów. Nie zostali oni poddani kwarantannie, a nadzorowi epidemiologicznemu. Teraz, gdy u jednego z uczniów klasy siódmej potwierdzono COVID-19, na kwarantannę wysłano 37 osób wraz z rodzinami. Izolacja potrwa do 26 września.

W żłobku nr 2 sanepid potwierdził zakażenie koronawirusem u jednego z pracowników. Obecnie służby prowadzą wywiad i postępowanie epidemiczne. Kwarantannie poddani zostali wszyscy podopieczni tej placówki i opiekunowie wraz z rodzinami. Izolacja domowa potrwa do 28 września.

Kwarantannie poddano też grupę warsztatów terapii zajęciowej Domu Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym przy ulicy Karola Szymanowskiego w związku z potwierdzeniem koronawirusa u jednej z podopiecznych. Pozostała część placówki na chwilę obecną funkcjonuje normalnie.

Od początku roku szkolnego koronawirusa potwierdzono już w Zespole Szkół Mechanicznych, Elektrycznych oraz w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2.