Był rap, będzie Barka Challenge! A Ty, co wiesz o ulubionej pieśni Jana Pawła II? [QUIZ]

2020-05-17 12:47 AT
Papież Jan Paweł II
Autor: Dennis Jarvis/cc/wikipedia Barka, była ulubioną pieśnią Jana Pawła II

Z okazji setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II artyści organizują akcję Barka Challenge, wzorowaną na bijącym rekordy popularności Hot16Challenge 2. Pomysłodawcą uczczenia Ojca Świętego w ten sposób jest pochodzący z Limanowszczyzny Bogusław Nawara, wokalista zespołu Gooraleska. W projekcie wezmą udział między innymi Sebastian Karpiel-Bułecka, czy Rafał Brzozowski. A Ty, jak dobrze znasz ulubioną pieśń papieża-Polaka? Sprawdź się w naszym quizie!

Pomysłodawcą akcji Barka Challenge jest pochodzący z Limanowszczyzny muzyk Bogusław Nawara, wokalista zespołu Gooraleska. Jest ona wzorowana na bijącym rekordy popularności Hot16Challenge 2, w ramach którego do rapowania udało się namówić nawet prezydenta Andrzeja Dudę. 

W projekcie Barka Challenge, polegającym na śpiewaniu przez znanych muzyków ulubionej pieśni Jana Pawła II wezmą udział między innymi: Sebastian Karpiel-Bułecka, Rafał Brzozowski, czy Edyta Golec.  Inicjatywę promuje w mediach społecznościowych poseł PiS z okręgu nowosądeckiego Arkadiusz Mularczyk. Premiera teledysku stworzonego w ramach akcji Barka Challenge będzie miała miejsce w poniedziałek, 18 maja w dzień 100. urodzin Jana Pawła II.

A Ty jak dobrze znasz ulubioną pieśń papieża-Polaka? Zapraszamy do sprawdzenia swojej wiedzy w przygotowanym przez nas quizie!

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express. Kliknij TUTAJ!

Suknia ślubna na stuletnią rocznicę urodzin Jana Pawła II

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Spróbuj swoich sił w innych quizach