Papież Jan Paweł II

i

Autor: Dennis Jarvis/cc/wikipedia Barka, była ulubioną pieśnią Jana Pawła II

Był rap, będzie Barka Challenge! A Ty, co wiesz o ulubionej pieśni Jana Pawła II? [QUIZ]

2020-05-17 12:47

Z okazji setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II artyści organizują akcję Barka Challenge, wzorowaną na bijącym rekordy popularności Hot16Challenge 2. Pomysłodawcą uczczenia Ojca Świętego w ten sposób jest pochodzący z Limanowszczyzny Bogusław Nawara, wokalista zespołu Gooraleska. W projekcie wezmą udział między innymi Sebastian Karpiel-Bułecka, czy Rafał Brzozowski. A Ty, jak dobrze znasz ulubioną pieśń papieża-Polaka? Sprawdź się w naszym quizie!

Pomysłodawcą akcji Barka Challenge jest pochodzący z Limanowszczyzny muzyk Bogusław Nawara, wokalista zespołu Gooraleska. Jest ona wzorowana na bijącym rekordy popularności Hot16Challenge 2, w ramach którego do rapowania udało się namówić nawet prezydenta Andrzeja Dudę. 

W projekcie Barka Challenge, polegającym na śpiewaniu przez znanych muzyków ulubionej pieśni Jana Pawła II wezmą udział między innymi: Sebastian Karpiel-Bułecka, Rafał Brzozowski, czy Edyta Golec.  Inicjatywę promuje w mediach społecznościowych poseł PiS z okręgu nowosądeckiego Arkadiusz Mularczyk. Premiera teledysku stworzonego w ramach akcji Barka Challenge będzie miała miejsce w poniedziałek, 18 maja w dzień 100. urodzin Jana Pawła II.

A Ty jak dobrze znasz ulubioną pieśń papieża-Polaka? Zapraszamy do sprawdzenia swojej wiedzy w przygotowanym przez nas quizie!

Co wiesz o ulubionej pieśni Jana Pawła II?

Pytanie 1 z 10
W jakim języku została napisana "Barka"?

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express. Kliknij TUTAJ!

Suknia ślubna na stuletnią rocznicę urodzin Jana Pawła II

Spróbuj swoich sił w innych quizach