Jego zwłoki znaleźli 32 lata temu. Policjanci analizują wątek Torunia i proszą o pomoc

2020-05-27 21:15 KM
Zwłoki tego mężczyzny znaleziono koło Zgierza. W sprawie pojawia się wątek Torunia
Autor: KMP w Toruniu Zwłoki tego mężczyzny znaleziono koło Zgierza. W sprawie pojawia się wątek Torunia

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu od lat pracują nad sprawą identyfikacji zwłok. - W sprawie pojawia się wątek Torunia, dlatego kryminalni zwrócili się o pomoc do mieszkańców naszego regionu - przekazuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy KMP w Toruniu.

Policjanci z Torunia proszą o przeanalizowanie zdjęć, które zostały nadesłane do ich komendy i różnych sytuacji sprzed lat. - Może jakikolwiek szczegół naprowadzi Państwa na związek z historią osoby, której tożsamości nie znamy do dzisiaj - przekazuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy KMP w Toruniu.

Wszystkie materiały, które udostępniła Komenda Miejska Policji w Toruniu znajdziecie w galerii, którą zamieszczamy poniżej.

Zwłoki znaleziono 32 lata temu. Policja ze Zgierza analizuje wątek Torunia

O co chodzi w tej tajemniczej sprawie? 

- Moc internautów już nie raz pokazała swoją wartość, a dla zgierskich policjantów Wasza pomoc to ostatnia szansa, aby dociec kim jest mężczyzna zmarły w 1988r. 25 lipca 1988 roku w wypadku samochodowym w miejscowości Emilia (gmina Zgierz) zginął mężczyzna. Do dziś jego tożsamość pozostaje zagadką. Zgierscy policjanci przez wiele lat próbowali ustalić kim był chłopak i znaleźć jego rodzinę. Niestety teraz znaleźli się w ślepej uliczce i dlatego proszą internautów o pomoc - przekazują w komunikacie przedstawiciele KPP w Zgierzu.

Mężczyzna ze zdjęcia miał około 25 lat, miał ok. 173 cm wzrostu i ważył ok. 66 kg (szczupły). W chwili wypadku ubrany był w granatowy, ręcznie robiony sweter w tzw. serek i granatowe materiałowe spodnie.

Co bardzo istotne: przy ciele policjanci znaleźli komplet kluczy. Na jednym z nich wybity napis „RSM TORUŃ”, co może wskazywać miejsce pochodzenia zmarłego. Dlatego też zwracamy się również do mieszkańców Torunia i okolic o pomoc w wyjaśnieniu tej zagadki.

- Czekamy na wszystkie sygnały: od kolegów ze szkolnej ławki, sąsiadów, a także osób, które wiedzą skąd mogą pochodzić klucze z takim napisem. Każda informacja może się okazać bezcenna.
Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu tożsamości tego mężczyzny proszone są o kontakt z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu tel. (0-42) 714-22-20, (0-42) 714-22-23, (0-42) 714-22-00 - przekazuje w komunikacie Komenda Powiatowa Policji w Zgierzu.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Toruń na sygnale - tak z przestępczością walczy policja

Kaczki wywołały spore zamieszanie w Toruniu! Interweniowała policja

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.