Toruń: Przyjaźń na starówce, alkohol i muzyka z telefonu. Potem musiała wkroczyć policja

2020-05-28 18:13 KM
Policjant z kajdankami
Autor: CC Pixabay.com Zaprzyjaźnili się na starówce w Toruniu. Jeden z nich został zatrzymany przez policję i zakuty w kajdanki

Cała sprawa miała swój początek w nocy z soboty na niedzielę (24.05.), kiedy to tuż po północy policjanci zostali wezwani na interwencję na ul. Szeroką w Toruniu. Pokrzywdzony podszedł do policjantów i opowiedział im historie, która mu się przydarzyła. Zaczęło się od wspólnego picia alkoholu, a skończyło na kradzieży rozbójniczej...

Mężczyzna, który zgłosił się do funkcjonariuszy z Torunia, spotkał nieznanego mu wcześniej mężczyznę. Ten najpierw zaproponował mu wspólne wypicie alkoholu. Gdy tak stali ten mężczyzna poprosił ,aby pokrzywdzony na swoim telefonie puścił jakąś muzykę. Gdy ten to zrobił sprawca zabrał mu z ręki telefon i kazał napisać numer kodu dostępowego do aparatu telefonicznego.

- Gdy pokrzywdzony upomniał się o swoją własność został uderzony przez sprawcę, który następnie uciekł w kierunku ul. Żeglarskiej. Policjanci po krótkim sprawdzeniu kolejnych uliczek Starówki odnaleźli sprawcę rozbójniczego. Mężczyzna nadal miał przy sobie skradziony telefon. Z komisariatu Policji Toruń Śródmieście trafił wprost do Izby Wytrzeźwień ponieważ stan jego trzeźwości sięgnął wyniku ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie - informuje nas podinsp. Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy KMP w Toruniu.

W miniony wtorek (26 maja) z ust śledczych z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu usłyszał zarzut dokonania kradzieży rozbójniczej. Toruński sąd zdecydował, że należy tymczasowo aresztować na najbliższe trzy miesiące 51-letniego recydywistę.

- Okazało się, że swojego czynu dokonał w warunkach powrotu do przestępstwa czyli tzw. podwójnej recydywy, bowiem od jego ostatniego wyjścia z więzienia nie minęło jeszcze 5 lat. Grozi mu nawet do 15 lat więzienia - podsumowuje podinsp. Wioletta Dąbrowska.

Redakcja ESKA INFO Toruń uczula czytelników - uważajmy na nieznajomych, zwłaszcza w późnych godzinach wieczornych. Nie wszyscy mają dobre intencje, co dobrze obrazuje powyższy przypadek.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Toruń na sygnale - tak policja walczy z przestępczością

Jeże po leczeniu trafiają do parku w Toruniu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.