Wybitni Polacy i ich osiągnięcia. Komplet punktów mile widziany! [QUIZ]

2020-02-22 14:05 KM
Adam Mickiewicz
Autor: East News / Natalia Dobryszycka

W tym quizie bohaterami są wybitni Polacy, których osiągnięcia, wystąpienia, wynalazki i wypowiedzi miały ogromny wpływ na historię nie tylko naszego kraju. Dacie radę zdobyć komplet punktów? Przyda się wiedza z historii, literatury, sportu...

Wybitni Polacy, których działania miały ogromny wpływ na historię czy sport. To właśnie im poświęcamy ten wyjątkowy quiz. Piętnaście pytań to wyprawa, które może ożywić w was ciekawe wspomnienia i odświeżyć w głowach niektóre wydarzenia! Zapraszamy do wspólnej zabawy i czekamy na wasze wyniki na Facebooku!

Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej polegającej na przedstawieniu zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z zapytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu.