Finał PreZero Grand Prix. Indykpol AZS Olsztyn najlepszą drużyną na piasku?

2020-08-07 12:13 SCH
Indykpol AZS Olsztyn w PreZero Grand Prix
Autor: Indykpol AZS Olsztyn Indykpol AZS Olsztyn w PreZero Grand Prix

W najbliższy weekend w Trójmieście siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zagrają w turnieju finałowym PreZero Grand Prix. Akademicy rywalizację rozpocznę w sobotę (8 sierpnia) od ćwierćfinału przeciwko drużynie Cuprum Lubin. O miano najlepszego zespołu na plaży rywalizować będzie 8 drużyn.

PreZero Grand Prix. Indykpol AZS Olsztyn w finale

Awans do turnieju finałowego PreZero Grand Prix siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zapewnili sobie w niedzielę (2 sierpnia) w Warszawie. Akademicy zajęli drugie miejsce w swoim turnieju eliminacyjnym, ustępując jedynie PGE Skrze Bełchatów. AZS wygrał dwa z trzech meczów i wywalczył miejsce w najlepszej ósemce, która w dniach 8-9 grać będzie w Trójmieście.

Eliminacymny turniej grany był w upale. Podobna aura będzie towarzyszyć olsztyńskiej ekipie również w finale. - W niedzielę bardzo czuliśmy „w nogach” warunki, jakie panowały podczas turnieju. Trener dał nam dzień wolnego, przez co mogliśmy wrócić do pełni sił - przyznaje Mateusz Poręba, środkowy Indykpolu AZS Olsztyn.

PreZero Grand Prix. Cuprum Lubin na początek

Na początek turnieju finałowego PreZero Grand Prix siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zagrają w sobotę w ćwierćfinale z Cuprum Lubin. Jeśli akademicy wygrają, awansują do niedzielnego półfinału. Rywalem będzie zwycięzca meczu Verva Warszawa Orlen Paliwa – PGE Skra Bełchatów.

W składzie akademików nastąpią zmiany. Do drużyny dołączają Robbert Andringa oraz Dawid Woch. Oprócz nich do Trójmiasta pojadą: Jędrzej Gruszczyński, Przemysław Stępień, Jakub Czerwiński, Remigiusz Kapica, Mateusz Poręba i Wojciech Żaliński. W finale zabraknie Jakuba Ciunajtisa.

Maciej Paterski po drugim etapie Tour de Pologne

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Indykpol AZS Olsztyn. CZYTAJ WIĘCEJ: