Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn trenują przed startem sezonu. Basen i stadion zamiast hali [ZDJĘCIA]

2020-07-12 6:59 Sebastian Chrostowski

Za dwa miesiące początek sezonu PlusLigi. Kluby rozpoczęły już przygotowania. Indykpol AZS Olsztyn trenuje od 30 czerwca. Zawodnicy trenera Daniela Castellaniego zajęcia w hali z piłkami mają jednak dopiero przed sobą. Na razie siatkarzy akademików można spotkać na stadionie lekkoatletycznym w Kortowie i na basenie.

Indykpol AZS Olsztyn przed sezonem

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn intensywnie trenują przed początkiem sezonu PlusLigi, który zaplanowano na 12 września. W pierwszym meczu akademicy zmierzą się na wyjeździe z Cerradem Czarnymi Radom.

AZS trenuje już od dwóch tygodni, ale zamiast w hali z piłkami, zawodnicy trenera Daniela Castellaniego ćwiczą na basenie i stadionie lekkoatletycznym w Kortowie. Dlaczego? - Chcemy wypracować odpowiednie nawyki treningowe. Zawodnicy przez 4 miesiące nie mieli ćwiczeń typowo siatkarskich. W przyszłym tygodniu zaczynamy już zajęcia z piłkami - wyjaśnia trener Castellani.

Jak na takie treningi reagują sami zawodnicy? - Fajny pomysł z tym basenem. Dla mięśni to rozluźnienie po tym jak w tym tygodniu zaczęliśmy trenować na siłowni z większymi obciążeniami - uważa Dawid Woch, środkowy Indykpolu AZS Olsztyn. - To fajna adaptacja do treningów w hali. Za nami przyjemna praca - dodaje libero Jędrzej Gruszczyński.

Mateusz Borek o rozstaniu z KSW. Wzruszające słowa

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Nowi zawodnicy akademików też trenują

W treningach Indykpolu AZS Olsztyn biorą udział też nowi zawodnicy, pozyskani przez klub przed tym sezonem. Są to: Kamil Droszyński, Przemysław Stępień, Damian Schulz, Dawid Woch, Jakub Czerwiński, Jędrzej Gruszczyński i Jakub Ciunajtis.

Siatkarze zagraniczni, czyli Niemiec Ruben Schott, Ukrainiec Dmytro Teryomenko i Kubańczyk Javier Concepcion, wkrótce przylecą do Olsztyna.

Indykpol AZS Olsztyn. CZYTAJ WIĘCEJ: