PreZero Grand Prix. Indykpol AZS Olsztyn awansował do turnieju finałowego! [ZDJĘCIA]

2020-08-03 20:33 Sebastian Chrostowski

Zanim siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn rozpoczną sezon PlusLigi w hali, rywalizują na piaszczystych boiskach. Akademicy awansowali do turnieju finałowego PreZero Grand Prix. Podczas zawodów rozgrywanych w Warszawie, olsztyński zespół wygrał dwa z trzech meczów i zajął drugie miejsce, tuż za PGE Skrą Bełchatów. Turniej finałowy już w najbliższy weekend w Gdańsku.

Indykpol AZS Olsztyn rywalizował w Warszawie z PGE Skrą Bełchatów, Ślepskiem Malow Suwałki i Krispolem Września. Zmagania akademicy rozpoczęli od zwycięstwa 2:1 nad ekipą z Suwałk. W drugiej kolejce AZS musiał uznać wyższość PGE Skry Bełchatów 0:2.

W spotkaniu decydującym o awansie do turnieju finału, olsztyńska drużyna stoczyła zaciekłą batalię z pierwszoligowym Krispolem Września. W tie-breaku AZS obronił nawet jedną piłkę meczową, a potem wygrał seta 16:14, a cały mecz 2:1.

Awans do turnieju finałowego, który odbędzie się w Gdańsku w dniach 8-9 sierpnia, oprócz Indykpolu AZS Olsztyn, wywalczyli: Cuprum Lubin (ćwierćfinałowy rywal akademików), PGE Skra Bełchatów, GKS Katowice, MKS Będzin, Asseco Resovia Rzeszów, Jastrzębski Węgiel i VERVA Warszawa Orlen Paliwa.

Film "Gierek": Kożuchowska kusi fryzurą

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Indykpol AZS Olsztyn. CZYTAJ WIĘCEJ: