10 największych atrakcji Opola. Te miejsca trzeba zobaczyć! [WAKACJE 2020]

2020-06-29 23:10 Mgorecki

Tegoroczne wakacje ze względu na epidemię w większości spędzimy w kraju, a zagraniczne wycieczki i plany raczej trzeba będzie przełożyć. To dobra okazja do zwiedzenia miast, których dotychczas nie odwiedzaliśmy, lub powrócić do tych, które już poznaliśmy. Co warto zwiedzić w Opolu? Sprawdź najciekawsze atrakcje w najmniejszej stolicy w kraju!

Opole przez zdecydowaną większość kojarzone jest z Krajowym Festiwalem Polskiej Piosenki. I choć do miasta najbardziej przylgnął tytuł Stolicy Polskiej Piosenki, znajdziemy tu o wiele więcej atrakcji.

Dla wielu istotnym elementem podczas planowania wakacyjnej trasy po Polsce jest architektura: zarówno ta zabytkowa, jak i nowoczesna. Poza nią, kluczowy może być trop np. zbiorników wodnych; jezior, basenów na świeżym powietrzu, czy atrakcyjnej oferty kulturalnej i towarzyskiej w samym centrum miasta. Skoro woda, to i góry. Niektórzy z pewnością będą woleli spędzić wakacje aktywnie, np. w pieszych wędrówkach, w pogoni za pięknymi widokami i świeżym powietrzem. W każdym z tych aspektów, Opole i jego okolice mają sporo do zaoferowania przyjezdnym. Co warto zobaczyć w Opolu i okolicy?

Sprawdź nasze propozycje w galerii!

Artur Dziambor: Duda i Trzaskowski będą się przytulać do Konfederacji [Super Raport]