Elana Toruń - Pogoń II Szczecin 1:0, zdjęcia z meczu

Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose Elana Toruń - Pogoń II Szczecin 1:0, zdjęcia z meczu

Elana Toruń pokonała Pogoń II Szczecin. Festiwal nieskuteczności gospodarzy [Wideo, Zdjęcia, Relacja]

2021-05-15 17:00

W ramach 28. kolejki 3. ligi gr.2 Elana Toruń podejmowała Pogoń II Szczecin. Podopieczni Macieja Kalkowskiego byli faworytami tej konfrontacji i chcieli to udowodnić. "Żółto-Niebiescy" mogli liczyć na wsparcie kibiców, którzy wrócili na trybuny Stadionu Miejskiego im. Grzegorza Duneckiego. Relacja, wideo i zdjęcia na se.pl/torun

Elana Toruń - Pogoń II Szczecin, relacja

W meczach Pogoni II Szczecin pada mnóstwo bramek, więc liczyliśmy na emocje w starciu Elany Toruń z rezerwami "Portowców". Otwarcie wyniku nastąpiło już w 4. minucie, kiedy to Jakub Stawski wykorzystał znakomite prostopadłe podanie Kacpra Jóźwickiego i w sytuacji sam na sam pokonał Dariusza Krzysztofka. Kolejne kilkanaście minut to lekka stagnacja i brak konkretnych sytuacji podbramkowych. Wyjątkiem było minimalnie niecelne uderzenie Furtaka. Goście potrzebowali sporo czasu na zaklimatyzowanie się na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego. Dalszy ciąg relacji pod galerą ze zdjęciami.

Kiedy wydawało się, że rezerwy Pogonii nie stworzą do przerwy niczego ciekawego, rękę podał im.. Dawid Kuchnicki. Przy wybiciu z "piątki" zaliczył dwa kontakty z piłką i Michalina Diakow podyktowała rzut wolny pośredni. Na szczęście dla gospodarzy uderzenie zostało zablokowane. Pod koniec pierwszej połowy dwie znakomite sytuacje miał Hubert Antkowiak, ale w obu przypadkach jego uderzenia były blokowane przez desperacko interweniujących obrońców. Do szatni oba zespoły schodziły przy wyniku 1:0.

Pierwsze fragmenty drugiej połowy to delikatna przewaga gości, którzy regularnie podchodzili pod pole karne Elany. Skończyło się jednak tylko na strachu. Im bliżej końca spotkania, tym większą przewagę zaznaczali "Żółto-Niebiescy". Fenomenalną okazję miał m.in. Damian Lenkiewicz, który dostał idealne podanie przed bramkę. Kolejną świetną interwencją na linii popisał się obrońca - Filip Balcewicz, który uratował swój zespół. W samej końcówce Krzysztofek obronił jeszcze uderzenia Lenkiewicza i Raka, a co za tym idzie - wynik nie uległ zmianie.

Elana wygrała 1:0, ale zademonstrowała festiwal nieskuteczności. Ten element z pewnością musi zostać poprawiony przez Kalkowskiego i jego sztab. Pod tekstem znajdziecie zapis wideo z tego meczu. Warto zobaczyć, jak prezentowały się obie drużyny.

Elana Toruń - Pogoń II Szczecin 1:0 (Stawski 4')

Sędzia: Michalina Diakow

Czy Elana Toruń zakończy sezon 2020/21 w pierwszej trójce?