Elana Toruń przeżyła trzęsienie ziemi. Nowy trener pomoże wyszarpać utrzymanie w 2. lidze?

2020-07-13 13:26 Konrad Marzec
Elana Toruń przeżyła trzęsienie ziemi. Nowy trener pomoże wyszarpać utrzymanie w 2. lidze?
Autor: Marta Gajewska Elana Toruń przeżyła trzęsienie ziemi. Nowy trener pomoże wyszarpać utrzymanie w 2. lidze?

Ostatnie tygodnie są bardzo trudne dla kibiców Elany Toruń. Drużyna znalazła się w dramatycznej sytuacji i tylko znakomita postawa w ostatnich trzech kolejkach może ją uchronić przed spadkiem do 3. ligi. W ekipie "Żółto-Niebieskich" prawdziwe trzęsienie ziemi. Zrezygnował trener Bogusław Pietrzak, a zastąpił go Dariusz Grzegrzółka.

Elana Toruń zagra w najbliższą środę (15.07.2020) z Resovią Rzeszów. Będzie to pierwszy z trzech meczów o życie dla "Żółto-Niebieskich". W ostatnich pięciu spotkaniach, ekipa prowadzona wtedy przez Bogusława Pietrzaka wywalczyła zaledwie jeden punkt i znalazła się na 16. miejscu w tabeli 2. Ligi. Kibice pokazywali swoją wściekłość w mediach społecznościowych i wyrażali dezaprobatę wobec stylu gry drużyny, sposobu prowadzenia jej przez Pietrzaka i - co najważniejsze - dla wyników. Oberwało się też prezesowi Jackowi Bednarzowi. Mówiąc delikatnie - ostatnie tygodnie nie przysporzyły mu popularności.

Toruń sprzedaje działki pod inwestycje

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

W końcu władze klubu musiały zareagować na kryzys. Po blamażu w Stalowej Woli i porażce 1:5, Bogusław Pietrzak stwierdził, że nie będzie kontynuował misji o nazwie utrzymanie Elany.

- Bogusław Pietrzak nie jest już trenerem Elany Toruń. 62-letni szkoleniowiec w sobotę 11 lipca złożył rezygnację z prowadzenia pierwszej drużyny żółto-niebieskich - czytamy w komunikacie klubu, umieszczonym na głównej stronie.

Nie ma co się czarować - fani przyjęli tę informację z zadowoleniem. Były trener Garbarni Kraków miał swoje momenty w klubie z Torunia, ale generalnie efekty jego pracy należy ocenić negatywnie.

Elana Toruń ma cztery punkty straty do czternastego, ostatniego z bezpiecznych miejsc. Drużynę do trzech "finałów" poprowadzi Dariusz Grzegrzółka.

- Dariusz Grzegrzółka poprowadzi Elanę do końca sezonu jako pierwszy trener żółto-niebieskich. Trener Grzegrzółka jest Dyrektorem Akademii Elany. Posiada kwalifikacje trenera licencji UEFA Elith Youth, a także jest trenerem edukatorem PZPN ds. szkolenia trenerów piłki nożnej. Urodził się 5 września 1985 roku - przekazuje klub w komunikacie.

W sztabie szkoleniowym znaleźli się Robert Kłos, Nicolae Neagu (trener bramkarzy). Kierownikiem zespołu pozostaje Daniel Garnicki.

Z klubu odchodzi za to lubiany i poważany przez kibiców Jarosław Białek, drugi trener Elany. Jego wielkim sukcesem był awans do Centralnej Ligi Juniorów z drużyną juniorów starszych.

Początek środowego meczu z Resovią Rzeszów o 20:08. Jeśli "Żółto-Niebiescy" nie wygrają tego spotkania, to ich szanse na utrzymanie będą zaledwie iluzoryczne. Po starciu z ekipą z Podkarpacia, torunian czeka jeszcze wyjazd do Pruszkowa i pojedynek u siebie z Gryfem Wejherowo.

Elana Toruń - bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi klubu