Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose Elana Toruń wreszcie strzela gole u siebie! Bałtyk Gdynia na deskach. Zobacz relację i zdjęcia

Elana Toruń wreszcie strzela gole u siebie! Bałtyk Gdynia na deskach. Relacja, wideo i zdjęcia

2021-04-17 16:18

Elana Toruń pokonała Bałtyk Gdynia w meczu 24. kolejki 3. ligi gr. 2. Gospodarze w końcu strzel

Elana Toruń czekała na przełom w ligowych meczach u siebie. Dwa ostatnie spotkania na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego nie przyniosły goli dla "Żółto-Niebieskich". W sobotnie popołudnie rywalem był Bałtyk Gdynia, który podobnie jak torunianie nie zanotował dobrego startu w grupie mistrzowskiej 3. ligi, gr. 2.. Trener Maciej Kalkowski ponownie dokonał kilku zmian w składzie. Oglądaliśmy m.in. Damiana Lenkiewicza i to był dobry ruch. Dalszy ciąg relacji pod galerią ze zdjęciami.

Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem delikatnej przewagi gospodarzy. Strzały oddawał m.in. Antkowiak, ale nie potrafił znaleźć drogi do siatki. Okazję zmarnował też Pisarek, który na 16. metrze zbyt długo układał piłkę i dał szansę obrońcom rywali. Bałtyk Gdynia ograniczał się do defensywy, a akcentów z przodu w zasadzie nie było.

Trener Jastrzębowski próbował zmian. Na drugą połowę wypuścił m.in. utalentowanego Igora Jankowskiego. Pierwsze minuty drugiej części spotkania wyglądały nieco lepiej dla gdynian, ale z czasem inicjatywę przejmowała Elana Toruń. Bałtyk zaczął bronić coraz głębiej i został ukarany. W 85. minucie Jose Plazas fenomenalnie dograł do Lenkiewicza, a ten strzałem głową pokonał Bartkowiaka. W końcówce wyrok na gościach wykonał Hubert Antkowiak, który przerzucił piłkę nad wychodzącym bramkarzem i z bliskiej odległości dopełnił formalności.

Elana wygrała 2:0 i trzeba przyznać, że torunianie zasłużyli na triumf. Bałtyk pokazał stanowczo zbyt mało w ofensywie, aby liczyć na punkty przy Bema. Pod tekstem możecie znaleźć zapis relacji wideo. Warto zobaczyć jak prezentowały się obie ekipy.

Elana Toruń - Bałtyk Gdynia 2:0 (Lenkiewicz 85', Antkowiak 90+3')

Elana Toruń: Haluch - Pawlicki, Munoz Nogales, Kowalski, Furtak - Świeciński, Jóźwicki, Lenkiewicz, Pisarek, Plazas - Antkowiak

Quiz. Są kojarzeni z Toruniem i wywołują mnóstwo kontrowersji! Mówi o nich cała Polska