Zabójstwo na Nowym Świecie w Warszawie. Policja wydała trzeci list gończy

2022-05-27 14:30
Zabójstwo na Nowym świecie. Jest trzeci list gończy
Autor: Artur Hojny/Super Express, Policja Zabójstwo na Nowym świecie. Jest trzeci list gończy

Już trzy listy gończe wydano za mężczyznami podejrzanymi o brutalne zabójstwo 29-letniego Maćka na Nowym Świecie w Warszawie. Oprócz Sebastiana Włodarczyka (23 l.) i Łukasza Goławskiego (27 l.) poszukiwany jest również 24-letni Dawid Mirkowski. Śródmiejska policja opublikowała również wizerunki poszukiwanych.

Brutalne zabójstwo na Nowym Świcie w Warszawie – listy gończe

Policja w Śródmieściu opublikowała wizerunek trzeciego mężczyzny poszukiwanego listem gończym w sprawie brutalnego zabójstwa, do którego doszło 8 maja na Nowym Świecie. Prokuratura Okręgowa w Warszawie już wcześniej wydała dwa listy gończe – za Sebastianem Włodarczykiem (23 l.) i Łukaszem Goławskim (27 l.). W piątek, 27 maja, do poszukiwanych mężczyzn dołączył trzeci - Dawid Mirkowski, 24-latek zamieszkały w Warszawie.

Przeczytaj też: Wyłowiono ciało mężczyzny z Bugu. Czy to zaginiony 47-letni kajakarz?

"Wzywa się każdego, kto zna miejsce pobytu poszukiwanych do zawiadomienia o tym najbliższej jednostki Policji lub prokuratura (art.280 par 1 pkt 4 KPK). Ostrzega się, że za ukrywanie poszukiwanego lub dopomaganie mu w ucieczce grozi kara pozbawienia wolności do lat 5 (art. 239 par 1 KK). Udziela się zapewnienia o utrzymaniu tajemnicy co do osoby informującej (art. 280 par 2 KPK)" - podaje śródmiejska policja.

"Osoby posiadające informacje dotyczące tego zdarzenia, proszone są o kontakt z Oficerem Dyżurnym KRP Warszawa I, nr tel. 47-72-391-50, Wydziałem do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Rejonowej Policji Warszawa I, tel. 47-72-391-30 lub 47-72-391-32, z prowadzącym postępowanie nr tel. 47-72-391-14 lub numerem alarmowym 112" – apelują funkcjonariusze z Komendy przy ul. wilczej.

Zabójstwo 29-latka na Nowym Świecie

Zabójstwo 29-latka wstrząsnęło całą Polską. Koszmar rozegrał się wieczorem 8 maja w tętniącym życiem sercu Warszawy. Kilkuosobowa grupa zaatakowała 29-letniego Maćka, który stanął w obronie kobiet. Chłopak kilkukrotnie został dźgnięty nożem. Jego życia nie udało się uratować, a sprawą jego tragicznej śmierci zajęła się tez Prokuratura Krajowa.

Kim był 29-latek zamordowany na Nowym Świecie w Warszawie?

Brutalnie zamordowany 29-letni Maciej pochodził spod Tucholi w kujawsko-pomorskim. Na życie zarabiał w firmie, która zajmowała się fotowoltaiką. Miał jednak pasję. - Maciek pojechał do Warszawy puszczać muzę w klubach. Bo to lubił robić najbardziej - powiedziała nam jedna z jego znajomych.

14 maja odbył się pogrzeb Maćka. Jego grób utonął w morzu białych kwiatów. Młody mężczyzna za bezinteresowną pomoc zapłacił najwyższą cenę.

Czy czujesz się bezpiecznie na Nowym Świecie?
Sonda
Jak oceniasz pracę stołecznej policji?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE