Szczyrk: Wybuch gazu. Nie żyją cztery osoby, w tym dziecko. Trwa akcja poszukiwawcza

2019-12-05 2:30 RS
Wybuch w Szczyrku
Autor: bielsko.info Wybuch w Szczyrku

Tragiczna informacja ze Szczyrku. Około godz. 4:35 wojewoda śląski Jarosław Wieczorek przekazał informację o znalezieniu ciał dwóch kolejnych dorosłych ofiar wybuchu gazu. Przypomnijmy, że wcześniej znaleziono zwłoki kobiety i dziecka.

Liczba ofiar tragicznego wybuchu gazu w Szczyrku wzrasta. Według najnowszych informacji, które przekazał wojewoda śląski Jarosław Wieczorek, znaleziono ciała kolejnych dwóch osób. Przypomnijmy, że o godz. 1:25 podano informację o ujawnieniu zwłok kobiety i dziecka. Na ten moment bilans jest tragiczny - w wyniku wybuchu, do którego doszło 4 grudnia około godz. 18.00, zginęły cztery osoby. Strażacy prowadzą dalsze czynności, aby odnaleźć pozostałych lokatorów budynku przy ul. Leszczynowej. Akcja jest bardzo trudna, bowiem ze względu na bezpieczeństwo osób znajdujących się w budynku, służby nie mogą wykorzystać ciężkiego sprzętu. Dlatego strażacy przeprowadzają odgruzowanie ręcznie.

Jak podaje rzecznik Polskiej Spółki Gazownictwa Artur Michniewicz prawdopodobną przyczyną wybuchu gazu w Szczyrku było przewiercenie gazociągu przez firmę zewnętrzną, która prowadziła prace budowlane w tym rejonie. Wiadomo już, że powstanie specjalna komisja, która zbada okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Tragedczny wybuch gazu w Szczyrku. Są ofiary śmiertelne