Wybuch gazu w Szczyrku. Wzruszające słowa wsparcia premiera Morawieckiego

2019-12-05 0:18 RS
Wybuch w Szczyrku
Autor: bielsko.info Wybuch w Szczyrku

Premier Mateusz Morawiecki cały czas pilnie obserwuje akcję ratowniczą w Szczyrku. Szef rządu obiecał pomoc dla rodzin osób poszkodowanych. Przypomnijmy, że 5 grudnia około godz. 18.00 przy ul. Leszczynowej doszło do wybuchu gazu w trzykondygnacyjnym domu. Trwa akcja ratownicza, bowiem w zawalonym budynku mogło przebywać nawet 8 osób.

Premier Mateusz Morawiecki cały czas obserwuje rozwój sytuacji w Szczyrku. Szef rządu napisał na Twitterze, że myślami jest z rodzinami osób poszkodowanych w wybuchu. Zapewnił również, że jest w stałym kontakcie z władzami lokalnymi. Dodał również, że wszystkie osoby poszkodowane w wyniku wybuchu gazu w Szczyrku otrzymają stosowną pomoc.

Przypomnijmy, że w środę 4 grudnia około godz. 18:00 doszło do wybuchu gazu w trzykondygnacyjnym budynku mieszkalnym w Szczyrku. W momencie zdarzenia w środku mogło się znajdować nawet 8 osób, w tym dzieci. Na miejscu cały czas trwa akcja ratownicza, w której bierze udział koło 100 strażaków. Służby starają się dotrzeć do poszkodowanych. Najprawdopodobniejszą przyczyną zdarzenia było przewiercenie rury gazociągu przez pracowników jednej z firm, która prowadziła prace w rejonie wybuchu. Działania służb będą prowadzone do rana.