Wybuch gazu w Szczyrku. Mówi się o KATASTROFIE

2019-12-05 11:00 BM
Wybuch gazu w domu w Szczyrku. Pod gruzami są ludzie
Autor: Kasia Zaremba

Jak doszło do wybuchu gazu w Szczyrku? Lada moment rozpocznie się śledztwo w tej sprawie. Będzie je prowadziła Prokuratura Okręgowa w Bielsku-Białej.

Agnieszka Michulec, rzeczniczka prokuratury w Bielsku-Białej przekazała, że to właśnie ten organ będzie prowadzić śledztwo w sprawie tragedii w Szczyrku. Postępowanie będzie prowadzone pod kątem sprowadzenia katastrofy skutkującej śmiercią ludzi oraz nieumyślnego spowodowanie śmierci!

Na ten moment nie zapadła jeszcze decyzja o wszczęściu postępowania, ale to kwestia czasu. - Prokuratorzy chcą najpierw przeprowadzić oględziny w miejscu katastrofy, kiedy tylko będzie to możliwe - dodała Michulec w rozmowie z Polsat News.

Przypomnijmy, że w środę 4 grudnia około godz. 18:00 doszło do wybuchu gazu w trzykondygnacyjnym budynku mieszkalnym w Szczyrku. W momencie zdarzenia w środku mogło się znajdować nawet 8 osób, w tym dzieci. Na miejscu cały czas trwa akcja ratownicza, w której bierze udział koło 100 strażaków. Do godz. 9:00 w czwartek wydobyto 6 ciał!

Mieszkańcy Szczyrku są wstrząśnięci tragedią. Posłuchaj, co powiedzieli Radiu Eska: