Podłopień. Proboszcz zakażony koronawirusem. "Proszę o modlitwę za mnie"

2020-09-27 12:42 Adrian Teliszewski
Podłopień. Proboszcz zakażony koronawirusem. Proszę o modlitwę za mnie
Autor: Jerzy Opioła/CC BY-SA 4.0/wikipedia Msze w Podłopieniu będą odprawiać zaproszeni kapłani.

Proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Podłopieniu (gm. Tymbark) ksiądz Wiesław Orwat jest zakażony koronawirusem. Z tego powodu zarówno on, jak i drugi duchowny pracujący w tej parafii zostali objęci kwarantanną, a miejscowy kościół poddany dezynfekcji. Msze będą w nim sprawować kapłani zaproszeni z innych parafii.

Ksiądz Wiesław Orwat, proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Podłopieniu (gm. Tymbark) ogłosił, że otrzymał pozytywny wynik swoich badań na obecność koronawirusa w organizmie. Z tego powodu zarówno on, jak i ks. Franciszek Malarz, który także pracuje w tej parafii zostali objęci dziesięciodniową kwarantanną. W tym czasie Msze św. w kościele w Podłopieniu będą sprawowali kapłani zaproszeni z innych parafii. Świątynia została zdezynfekowana przez miejscowych strażaków. Zarażony proboszcz poprosił parafian o modlitwę za siebie i ks. Franciszka, a także zapewnił o własnym wsparciu duchowym, zwłaszcza dla chorych.

- Drodzy parafianie, jako proboszcz Parafii Podłopień pragnę poinformować parafian, że w piątek 25 września 2020 r. otrzymałem pozytywny wynik testu na koronawirusa SARS-COV-2. W związku z tym przez najbliższych 10 dni będę pozostawał w kwarantannie. Na kwarantannie będzie przebywał również ks. Franciszek Malarz. Proszę o modlitwę za mnie i ks. Franciszka Malarza i za całą naszą wspólnotę parafialną. Waszym modlitwom do Miłosierdzia Bożego polecam zwłaszcza chorych. Wszystkim błogosławię i modlę się za was - napisał ks. Wiesław Orwat, proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Podłopieniu.

Nie chcemy mieszkać wśród morderców

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

PRZECZYTAJ TAKŻE: