Matura 2021: język niemiecki na poziomie rozszerzonym. Arkusze CKE z języka niemieckiego [14.05.2021]

2021-05-14 19:44
Matura 2021: arkusze CKE z języka niemieckiego
Autor: tvjoern / CC0 / pixabay.com

Matura 2021 - język niemiecki na poziomie rozszerzonym. W piątek, 14 maja, o godz. 14:00 rozpoczął się egzamin z języka niemieckiego na poziomie rozszerzonym i dwujęzycznym. Z jakimi zadaniami zmagali się uczniowie ostatnich klas szkół ponadpodstawowych podczas egzaminu z języka naszych zachodnich sąsiadów. W tym artykule znajdziecie arkusze CKE z matury z języka niemieckiego.

Spis treści

  1. Matura 2021: język niemiecki - egzamin na poziomie rozszerzonym
  2. Matura 2021 z języka niemieckiego na poziomie rozszerzonym: arkusze CKE, pytania, odpowiedzi
  3. Matura 2021: arkusze, odpowiedzi, wyniki

Najważniejsze informacje maturalne w temacie języka francuskiego na poziomie rozszerzonym. W środę (12.05.2021) zdający mierzą się m.in. z językiem francuskim. W tym artykule znajdziecie arkusze CKE, pytania i odpowiedzi z francuskiego. Na se.pl publikujemy najważniejsze informacje dot. wszystkich egzaminów maturalnych, a poniżej skupiamy się na języku francuskim na poziomie rozszerzonym.

Matura 2021: język niemiecki - egzamin na poziomie rozszerzonym

W piątek uczniowie ostatnich klas szkół ponadpodstawowych mierzyli się m.in. z językiem niemieckim. O godz. 14:00 rozpoczął się egzamin na poziomie rozszerzonym i na poziomie dwujęzycznym. Jest to egzamin, do którego maturzyści podchodzą dobrowolnie. Obowiązkowe egzaminy dotyczą języka polskiego, matematyki i języka obcego na poziomie podstawowym. Język niemiecki na poziomie rozszerzonym dotyczy więc absolwentów szkół średnich, którzy swoją przyszłość wiążą właśnie z tym językiem, chcąc studiować np. filologię germańską. Wynik z egzaminu może mieć w tym przypadku wpływ na wynik rekrutacji na uczelnię.

Matura 2021 z języka niemieckiego na poziomie rozszerzonym: arkusze CKE, pytania, odpowiedzi

W piątek, 14 maja, o godz. 14:00 uczniowie przystąpili do egzaminu na poziomie rozszerzonym z języka niemieckiego. Oficjalne arkusze CKE będą dostępne po zakończeniu egzaminu. Opublikujemy je w tym artykule.

Matura 2021: arkusze, odpowiedzi, wyniki

Na se.pl codziennie publikujemy artykuły dotyczące matury 2021. Znajdziecie tutaj materiały, komentarze, raporty, arkusze i odpowiedzi z poszczególnych egzaminów. Zachęcamy do śledzenia naszych lokalnych serwisów. Dowiecie się z nich m.in. jak maturzyści z Waszego regionu poradzili sobie z egzaminami.

Matura 2021

Matura z języka polskiego. Jak poszło maturzystom z Bydgoszczy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE