Myślał, że w Tarnowie tylko ryby nie biorą i chciał PRZEKUPIĆ policjantów! 500+ nie zadziałało

2020-05-26 9:56 AT
Pieniądze
Autor: Michał Jarmoluk/cc0/pixabay Tarnowscy policjanci nie dali się skusić na propozycję mężczyzny

Wędkarz ze Śląska, który przyjechał do Tarnowa na ryby nie będzie miło wspominał swojego pobytu nad Dunajcem. Wszystko przez zamiłowanie do alkoholu i własną głupotę. 70-latek najpierw wsiadł za kółko "na podwójnym gazie", a następnie chciał przekupić policjantów kwotą 500 złotych. W zamian mieli oni przymknąć oko na jego wyskok. Wędkarzowi grozi teraz kara do 10 lat więzienia.

Mieszkaniec Śląska w wieku 70 lat wraz ze swoim szwagrem i kolegą przyjechali do Tarnowa na ryby. Mężczyzna narobił sobie gigantycznych kłopotów, bo zamiast pilnować wędki wybrał się swoim volkswagenem golfem na przejażdżkę. Niestety za kierownicę wsiadł w stanie nietrzeźwości, co zasadniczo wpłynęło na jego umiejętności prowadzenia samochodu. 70-latek na zakręcie nie opanował dzieła niemieckich inżynierów i "zaparkował" w przydrożnym rowie. 

Na miejscu zjawili się funkcjonariusze policji, którzy wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Przypuszczenie potwierdziły wyniki badań wskazujące, że Ślązak ma w organizmie około dwóch promili. Podczas incydentu nikt nie ucierpiał, więc przyjezdny nie poniósłby bardzo ciężkich konsekwencji własnego zachowania, gdy nie próba przekupstwa której się dopuścił. 

70-latek zaproponował mundurowym 500 złotych w zamian za zapomnienie o sprawie. Policjanci nie skusili się na propozycję łapówki, tylko zatrzymali mężczyznę. Usłyszał on już zarzuty łapownictwa i prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 10 lat więzienia. 

PRZECZYTAJ: Znamy termin otwarcia hal sportowych w Tarnowie! Pod "Jaskółką" zrobią kino samochodowe

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express. Kliknij TUTAJ!

Funkcjonariusze Straży Granicznej pomogli choremu łabędziowi

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.