Niedźwiedź. Straż graniczna zatrzymała uchodźców. Ukryli się w naczepie z arbuzami [ZDJĘCIA]

2020-07-07 16:25 Adrian Teliszewski
Niedźwiedź. Straż graniczna zatrzymała uchodźców. Ukryli się w naczepie z arbuzami
Autor: Karpacki Oddział Straży Granicznej Niedźwiedź. Straż graniczna zatrzymała uchodźców. Ukryli się w naczepie z arbuzami

Trzech młodych Afgańczyków chcąc dotrzeć do Niemiec nielegalnie przejechało pół Europy w naczepie z arbuzami. Zatrzymano ich dopiero w gminie Niedźwiedź, po informacji uzyskanej od dyżurnego policji z Mszany Dolnej. Najbliższe trzy miesiące Azjaci spędzą w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców. Polski kierowca, który wiózł owoce z Bałkanów nie wiedział, że ma pasażerów na gapę.

Afgańczycy w naczepie z arbuzami

Straż graniczna na terenie gminy Niedźwiedź (pow. limanowski) zatrzymała w miniony weekend trzech młodych obywateli Afganistanu, w wieku między 18 a 19 lat. Cudzoziemcy w pewnym momencie wyskoczyli z naczepy TIR-a przewożącego arbuzy i zostali zauważeni przez mieszkańców gminy, którzy zawiadomili policję. Polski kierowca, który wiózł owoce aż z Bałkanów i nie zauważył, ani tego że ma pasażerów na gapę, ani ich ucieczki z pojazdu.

Początkowo jeden z Afgańczyków podał, że jest niepełnoletni. W związku z tym, przeprowadzono konsultację lekarską, która wykazała, że mężczyzna ma ponad 18 lat. Przeprowadzono również badania zatrzymanych cudzoziemców na obecność koronawirusa (wynik negatywny).

Obywatelom Afganistanu przedstawiono zarzuty nielegalnego przekroczenia granicy w Chyżnem. Celem ich podróży były Niemcy. Podejrzani dobrowolnie poddali się karze 4 miesięcy pozbawienia wolności, z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby dwóch lat. Afgańczycy zostali osadzeni w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Krośnie Odrzańskim na okres 3 miesięcy.

Dwa odebrane prawka podczas jednej kontroli

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.