Ilu młodych mężczyzn z diecezji tarnowskiej chce być księdzem? Egzaminy w seminarium rozpoczęte

2020-07-07 13:46
Ilu nowych księży będzie w diecezji tarnowskiej? W seminarium zaczęły się egzaminy
Autor: Christophoros43/CC BY-SA 4.0/wikipedia Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

Rozpoczęły się egzaminy wstępne w tarnowskim Wyższym Seminarium Duchownym. O przyjęciu sakramentu kapłaństwa marzy między innymi po dwóch mężczyzn z Tarnowa i Nowego Sącza. „Dla mnie to wielka radość i zarazem nadzieja, że Ci kandydaci odważyli się zawalczyć o swoje szczęście" - mówi rektor WSD w Tarnowie ks. Jacek Soprych.

Do lipcowych egzaminów wstępnych przystąpiło osiemnastu kandydatów. W zdecydowanej większości to tegoroczni maturzyści. Pochodzą z różnych zakątków diecezji, choć po dwóch jest z Dębicy, Nowego Sącza, Wojakowej, Mielca i Tarnowa. We wrześniu zaplanowano drugą turę rekrutacji. W tym roku święcenia kapłańskie przyjęło dwudziestu absolwentów Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

- Dla mnie to wielka radość i zarazem nadzieja, że Ci kandydaci odważyli się zawalczyć o swoje szczęście. Można zaobserwować podczas rozmowy rekrutacyjnej radość u tych kandydatów z odpowiedzi na Boże wezwanie. Ta radość przebija się ponad różne obawy i lęki, a młodzi ludzie mają ich tak wiele - powiedział portalowi diecezji tarnowskiej ks. Jacek Soprych, rektor WSD w Tarnowie.

M jak miłość po wakacjach 2020. Dzieci Kingi i Piotrka wpadną w depresję! Tak zapłacą za rozstanie rodziców

PRZECZYTAJ TAKŻE: