Mieszkaniec Golubia-Dobrzynia zaprosił znajomych na mecz. Oni... ukradli mu mnóstwo pieniędzy!

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Mieszkaniec Golubia-Dobrzynia zaprosił znajomych na mecz. Oni... ukradli mu mnóstwo pieniędzy! / Zdjęcie poglądowe

Mieszkaniec Golubia-Dobrzynia zaprosił znajomych na mecz. Oni... ukradli mu mnóstwo pieniędzy!

2021-06-02 16:08

Zapraszanie znajomych do mieszkania na wspólne oglądanie meczu kojarzy nam się z dobrą zabawą i przyjemnie spędzonym czasem. Inaczej było w przypadku mieszkańca Golubia-Dobrzynia (woj. kujawsko-pomorskie), który po wszystkim odkrył, że... został okradziony. Sprawców dopadła miejscowa policja. Więcej na se.pl/torun

Mieszkaniec Golubia-Dobrzynia zaprosił znajomych na mecz. Oni... ukradli mu mnóstwo pieniędzy!

W minioną niedzielę (30.05.2021) około godziny 4:30 dyżurny golubsko-dobrzyńskiej komendy policji został powiadomiony przez mieszkańca miasta, że przed chwilą jego mieszkanie opuścili dwaj znajomi, których zaprosił na oglądanie meczu piłki nożnej w tv, a po ich wyjściu z mieszkania zauważył, że z wnętrza jednej z szaf, po uprzednim zerwaniu kłódki, skradzione zostały pieniądze w kwocie blisko 17 tys. złotych. - Zaalarmowani policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego, chwilę po zgłoszeniu, na jednej z ulic zauważyli mężczyznę, rysopisem przypominającego jednego ze sprawców, mężczyzna na widok radiowozu zaczął uciekać - przekazuje w komunikacie asp. szt. Małgorzata Lipińska z KPP w Golubiu-Dobrzyniu.

Czytaj też: Maleńki chłopczyk zaczął się dusić we śnie! Uratowali go bohaterowie z Golubia-Dobrzynia

- Mundurowi podjęli pościg i po przebiegnięciu kilkuset metrów zatrzymali mężczyznę, który usiłował jeszcze schować się w krzakach. Podczas zatrzymania okazało się, że 36-latek jest jednym ze sprawców kradzieży pieniędzy. Po upływie kilku minut, na kolejnej ulicy, policjanci zatrzymali 58-latka, który okazał się drugim ze sprawców kradzieży. Podczas zatrzymania wyszło na jaw, że mężczyźni mają przy sobie całą kwotę skradzionych pieniędzy, którymi już się podzielili - informuje nas asp. szt. Lipińska.

Nieuczciwi znajomi, po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, usłyszeli zarzuty. - Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Skradzione pieniądze wróciły do rąk właściciela - podsumowuje policjantka z Golubia-Dobrzynia. Ta sytuacja pokazuje, że nawet w towarzystwie dobrze znanych nam osób trzeba zachować czujność.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - [email protected].

Golub-Dobrzyń na sygnale:

Bydgoszcz: Ukradł ze strzelnicy broń z pustym magazynkiem! Zatrzymano go na oczach wszystkich