Policja wydała ważny komunikat. Chodzi o Święto Niepodległości 2020 w Warszawie

2020-11-10 7:57
Policja wydała ważny komunikat. Chodzi o Święto Niepodległości 2020 w Warszawie
Autor: Marcin Wziontek Marsz Niepodległości w Warszawie

W środę (11 listopada) obchodzone jest Święto Niepodległości. W tym roku zamiast tradycyjnego Marszu Niepodległości zapowiedziano przejazd samochodowy, który rozpocznie się o godzinie 14 na rondzie Dmowskiego. W związku z koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom, policja opublikowała ważny komunikat.

Święto Niepodległości 2020. Ważny komunikat policji

Funkcjonariusze Komendy Stołecznej Policji opublikowali ważny komunikat dotyczący Święta Niepodległości 2020. Tego dnia ze względu na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa dla uczestników obchodów Narodowego Święta Niepodległości, droga wodna rzeki Wisły w Warszawie od mostu Łazienkowskiego do mostu Śląsko-Dąbrowskiego zostanie zamknięta od godziny 14 do 22.

Nagła zmiana w sprawie Marszu Niepodległości 2020. Jest decyzja, wydano oświadczenie

Jak poinformowały służby, ma to związek z procedurami bezpieczeństwa. "Zamknięty odcinek drogi wodnej patrolowany będzie przez jednostki Komisariatu Rzecznego Policji w Warszawie, dlatego też prosimy o stosowanie się do poleceń służby zabezpieczającej wydarzenie" - poinformowała KSP.

Święto Niepodległości 2020 w Warszawie. Czytaj więcej:

Święto i Marsz Niepodległości 2020 w Warszawie

W poniedziałek stowarzyszenie Marsz Niepodległości poinformowało o zmianie planów w sprawie organizacji Marszu Niepodległości 11 listopada 2020 roku. Ze względu na epidemię koronawirusa Rafał Trzaskowski zakazał organizacji wydarzenia, ale to i tak się odbędzie - tyle, że w zmienionej formule. Marsz Niepodległości zmieni się w wielki przejazd samochodowo-motocyklowy, który pojawi się na ulicach Warszawy.

Trasa Marszu Niepodległości na razie nie jest jeszcze znana. Wiadomo jedynie, że przejazd rozpocznie się o godzinie 14 na rondzie Dmowskiego w Warszawie. Więcej szczegółów o tegorocznym Marszu Niepodległości przeczytasz w tym artykule.

Zakaz parad równości? Kaja Godek uderza w LGBT. "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 151
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE