Czy 12 listopada jest wolne? Narodowe Święto Niepodległości 2020

2020-11-09 14:00
Czy 12 listopada jest wolne? Narodowe Święto Niepodległości 2020
Autor: archiwum se.pl Czy 12 listopada jest wolne? Narodowe Święto Niepodległości 2020

Czy 12 listopada jest dniem wolnym od pracy i szkoły? Zapewne większość z nas pamięta, że dwa lata temu obchody Święta Niepodległości wydłużyły się o jeden dzień - do 12 listopada, który został ogłoszony dniem wolnym od pracy., Czy w tym roku też tak będzie? Czy 12 listopada to dzień wolny od pracy? Czy 12 listopada nie będzie zajęć w szkołach? Znamy odpowiedź!

Spis treści

  1. 12 listopada będzie nowym świętem narodowym?
  2. Czy 12 listopada jest wolne od pracy?
  3. Święto Niepodległości i Marsz Niepodległości 2020

12 listopada będzie nowym świętem narodowym?

W 2018 roku obchodziliśmy setną rocznicę odzyskania niepodległości. To właśnie dlatego postanowiono na uroczyste obchody i 12 listopada został ogłoszony dniem wolnym od pracy i szkoły. Wszystko za sprawą decyzji rządu Prawa i Sprawiedliwości, który na mocy specjalnej ustawy ustanowił 12 listopada dniem wolnym od pracy.

- Podczas dorocznych obchodów 11 listopada czcimy pamięć tych, którym zawdzięczamy własne państwo, którym udało się podnieść kraj z ogromnych zniszczeń I wojny światowej, stworzyć warunki rozwoju ekonomicznego, modernizacji gospodarczej i cywilizacyjnej - zaznaczono w specjalnej ustawie.

Czy 12 listopada jest wolne od pracy?

Dla osób, które zaplanowały sobie długi weekend po 11 listopada 2020 roku mamy złe wiadomości. Akcja zapowiedziana na 12 listopada 2018 roku była jednorazowa. Jak zaznaczono w uzasadnieniu specjalnej ustawy - dodatkowy dzień wolny 12 listopada pozwoli Rodakom na godne uczczenie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Marsz Niepodległości 2020. Rafał Trzaskowski ZAKAZAŁ organizacji marszu

To oznacza, że 12 listopada 2020 roku nie jest dniem wolnym od pracy - będziemy musieli normalnie udać się do pracy. Uczniowie i studenci również nie będą mieli wolnego 12 listopada - konieczne będzie uczestniczenie w zajęciach zdalnych, które wprowadzono ze względu na pandemię koronawirusa. Szkoły nadal pozostają zamknięte, ale to nie oznacza, że 12 listopada jest dniem wolnym od szkoły.

Święto Niepodległości i Marsz Niepodległości 2020

11 listopada obchodzimy święto narodowe - rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości - tym razem będzie to 102. rocznica po 123 latach zaborów. Co roku odbywa się też Marsz Niepodległości, który w tym roku będzie miał wyjątkową formę. Ze względu na epidemię koronawirusa, nie będzie tradycyjnego pochodu, a... przejazd samochodowy. Szczegóły Marszu Niepodległości 2020 przeczytasz w tym artykule.

Święto Niepodległości 2020 w Warszawie. Czytaj więcej:

Strajk Kobiet na ulicach Warszawy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE