Pogrzeb Sebastiana z Katowic. Relacja z uroczystości

i

Autor: ART SERVICE Pogrzeb Sebastiana z Katowic. Relacja z uroczystości

Pogrzeb Sebastiana z Katowic. Grób zamordowanego chłopca utonął w kwiatach. Biała trumna złożona w grobie [ZAPIS RELACJI]

2021-05-29 12:20

Pogrzeb Sebastiana z Katowic. Życie 11-letniego chłopca zostało brutalnie przerwane przez Tomasza M., 41-letniego optyka. Ciało 11-latka znaleziono na posiadłości, należącej do mężczyzny. W sobotę (29.05.2021) rodzina, bliscy, znajomi ze szkoły oraz ważni politycy z Katowic towarzyszyli Sebastiankowi w jego ostatniej drodze. Ceremonia rozpoczęła się o godzinie 9:00 w kościele p.w. św. Antoniego w Dąbrówce Małej, Relacja z uroczystości na portalu se.pl.

Spis treści

  1. Pogrzeb Sebastiana z Katowic. 11-latek został zamordowany przez Tomasza M.
  2. Pogrzeb Sebastiana z Katowic. Ostatnie pożegnanie zamordowanego 11-latka [ZAPIS RELACJI Z UROCZYSTOŚCI]
  3. 12:15 Grób Sebastiana z Katowic pod koniec ceremonii
  4. 11:15 Grób Sebastiana utonął w kwiatach. Koniec pogrzebu 11-latka z Katowic

Pogrzeb Sebastiana z Katowic. 11-latek został zamordowany przez Tomasza M.

Pogrzeb Sebastiana z Katowic - dlaczego w sobotę (29.05.2021) 11-latek spocznie na cmentarzu? Sprawa tego zabójstwa wstrząsnęła całą Polską. Chłopiec został zabity przez 41-letniego optyka, który najpierw porwał chłopca z placu zabaw, a potem go udusił. Ciało 11-latka znaleziono na posiadłości, należącej do mężczyzny. Jak przyznał później policji, wcisnął malutkie ciało Sebastiana pod garaż i chciał je zabetonować. Trudno pojąć dramat, z jakim zmagają się bliscy Sebastiana, jego koledzy i znajomi. Nikt nie potrafi wytłumaczyć, dlaczego doszło do czegoś tak strasznego. Czy tej tragedii można było uniknąć? Na jaw wyszły wstrząsające fakty z 2008 roku! W szkole, do której chodził Sebastian, pojawiła się klepsydra z informacją o ostatnim pożegnaniu chłopca. Relację z uroczystości znajdziecie pod galerią ze zdjęciami.

Czytaj także: Tomasz M. w areszcie. Tak więźniowie "przywitali" zabójcę małego Sebastianka? [WIDEO]

- Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że 23 maja 2021 roku w wieku 11 lat zmarł nasz ukochany syn, brat i wnuczek. Msza święta pogrzebowa odbędzie się 29 maja 2021 roku o godzinie 9:00 w kościele p.w. św. Antoniego w Dąbrówce Małej, po której nastąpi odprowadzenie do grobu rodzinnego na miejscowym cmentarzu parafialnym - poinformowano na klepsydrze.

Pogrzeb Sebastiana z Katowic. Ostatnie pożegnanie zamordowanego 11-latka [ZAPIS RELACJI Z UROCZYSTOŚCI]

12:15 Grób Sebastiana z Katowic pod koniec ceremonii

11:15 Grób Sebastiana utonął w kwiatach. Koniec pogrzebu 11-latka z Katowic

Poniżej prezentujemy wam zdjęcie, które wyraża więcej niż tysiąc słów. Z kolei pod fotografią znajdziecie galerię zdjęć z całej uroczystości. Jej końcowe fragmenty to zdjęcia z cmentarza parafialnego w Dąbrówce Małej.

Pogrzeb Sebastiana z Katowic. Grób utonął w kwiatach

i

Autor: ART SERVICE Pogrzeb Sebastiana z Katowic. Grób utonął w kwiatach

11:00 Dziękujemy za śledzenie relacji z pogrzebu Sebastiana z Katowic

To już wszystko jeśli chodzi o relację tekstową z pogrzebu zamordowanego 11-latka. Niebawem przekażemy jeszcze zdjęcia z cmentarza parafialnego w Dąbrówce Małej. Dziękujemy za śledzenie naszej relacji. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia.

10:55 Grób chłopca utonął w kwiatach. Ten widok wzruszył każdego

Zakończyły się uroczystości na cmentarzu, a grób Sebastiana utonął w kwiatach. Ceremonia poruszyła wszystkich uczestników. Niebawem przekażemy wam zdjęcia z samej końcówki.

10:45 Ciało Sebastiana z Katowic w grobie. Kończy się uroczystość

Ciało zamordowanego 11-latka zostało złożone w grobie rodzinnym. Uczestnicy ceremonii składają kondolencje najbliższym chłopca. Deszcz wciąż towarzyszy wszystkim zgromadzonym. Ciało jest w białej trumnie.

10:40 Trwają uroczystości na cmentarzu parafialnym. Atmosfera oddaje skalę dramatu

Tak jak wspominaliśmy wcześniej, niebo cały czas opłakuje zamordowanego Sebastiana. Zgromadzeni na cmentarzu już niebawem złożą kwiaty przy grobie chłopca.

Czytaj też: Pogrzeb Sebastiana z Katowic: Te słowa księży chwytają za serce. Wspomnieli płaczące niebo i śmierć Chrystusa

10:25 Żałobnicy udają się na cmentarz. Niebo płacze nad Sebastianem z Katowic

Ten widok mówi bardzo wiele. Uczestnicy ceremonii przechodzą na cmentarz. Tymczasem z nieba spadł mocniejszy deszcz. Wydaje się jakby niebo rzeczywiście płakało po śmierci 11-letniego Sebastiana. 

10:20 Pogrzeb Sebastiana z Katowic. Błogosławieństwo dla wszystkich

Jesteśmy już po błogosławieństwie. Czekamy na dalszą część uroczystości, która już niebawem przeniesie się na cmentarz parafialny. 

10:15 Słowa księży dają do myślenia. Wspominają m.in. film "Pasja"

Ksiądz proboszcz wspomina moment z filmu "Pasja" Mela Gibsona. Odnosi się do fragmentu, w którym Jezus ginie na krzyżu. - Spada na niego kropla deszczu jakby niebo płakało - przypomina duchowny. Z kolei kapłan Łukasz przypomina fragment Biblii "Jezus zapłakał", który znajdziemy w opisie wskrzeszenia Łazarza.

10:10 Pogrzeb Sebastiana z Katowic. Odczytano list od rodziców

Ceremonia w kościele powoli dobiega końca. Został odczytany m.in. wzruszający list od rodziców zamordowanego chłopca. Dziękują w nim wszystkim tym, którzy pomagali w poszukiwaniach Sebusia i wspierali ich w tych trudnych momentach. Proszą także o modlitwę.

10:05 Wzruszające słowa na pogrzebie 11-latka, zamordowanego przez Tomasza M.

Jak to zwykle bywa przy takich smutnych okazjach - ksiądz prowadzący ceremonię skierował słowa, dające do myślenia. Zgromadzeni na uroczystości wysłuchali także przemowy przedstawicieli rodziny chłopca. 

10:00 Wieniec w kształcie serca na pogrzebie Sebastiana z Katowic, zdjęcie z kościoła

Zobaczcie jak wygląda wieniec, przyozdobiony małymi serduszkami. Ten widok chwyta za serce.

Wieniec w kształcie serca na pogrzebie Sebastiana z Katowic

i

Autor: ART SERVICE Wieniec w kształcie serca na pogrzebie Sebastiana z Katowic

9:50 Ten widok chwyta za serce. Pogrzeb Sebastiana z Katowic i wymowny gest

Obok trumny pojawił się wieniec, który natychmiast przykuł uwagę uczestników ceremonii pogrzebowej Sebastiana z Katowic. Ma kształt serca i został przyozdobiony małymi serduszkami.

9:40 Trwają uroczystości w Dąbrówce Małej. Ludzie stoją też pod kościołem

Zainteresowanie pogrzebem Sebastiana z Katowic jest ogromne. Zajęte są niemal wszystkie możliwe ławki, przed kościołem stoją ci, którzy nie zmieścili się w świątyni. 

9:30 Pogrzeb Sebastiana z Katowic. Zdjęcia z uroczystości

Te zdjęcia oddają atmosferę tego, co dzieje się obecnie w Dąbrówce Małej. Zobaczcie galerię, przygotowaną przez ART SERVICE.

9:22 Pogrzeb Sebastiana z Katowic. Widok z kościoła pw. św. Antoniego

Pogrzeb Sebastiana z Katowic. Widok z kościoła, w którym trwają uroczystości pogrzebowe zamordowanego 11-latka

i

Autor: nadesłane / Super Express Pogrzeb Sebastiana z Katowic. Widok z kościoła, w którym trwają uroczystości pogrzebowe zamordowanego 11-latka

9:15 Trwa pogrzeb Sebastiana z Katowic. Wzruszający widok w kościele

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w kościele pw. św. Antoniego zjawiła się rodzina (rodzice, rodzeństwo, babcia), przyjaciele, koledzy z klasy, nie brakuje też przedstawicieli klasy politycznej z Katowic. 

9:05 Rozpoczęły się uroczystości w kaplicy. Pogrzeb 11-letniego Sebastiana z Katowic

Po czynnościach w kaplicy biała trumna została przeniesiona do kościoła. Rodzice szli tuż za nią. Trwają uroczystości w parafii pw. św. Antoniego.

8:55 Coraz więcej ludzi pod kościołem w Dąbrówce Małej. Niebawem uroczystości pogrzebowe

Uczestnicy ceremonii pogrzebowej zbierają się pod kościołem. Za chwil kilka rozpocznie się uroczystość. Więcej szczegółów już niebawem na se.pl.

8:45 "Nie płaczcie, ja nie wrócę. Nie spieszcie się, ja poczekam..." 

Wzruszająca kartka pojawiła się na szkole chłopca. Choć nauczyciele i uczniowie placówki, do której chodził zamordowany Sebastian nadal nie mogą uwierzyć w tę tragedię, to dziś wielu z nich pojawi się w Dąbrówce Małej. 

8:30 Pogrzeb Sebastiana z Katowic rozpocznie się za 30 minut. Przybywają bliscy i koledzy 11-latka

Na miejsce dotarł już nasz współpracownik, który przekazał nam, że do kościoła dotarli już koledzy i koleżanki z klasy 11-letniego Sebastiana z Katowic. Więcej informacji i zdjęcia już niebawem. 

Zobacz także: Ostatnie słowa 11-letniego Sebastianka. Po nich Tomasz M. wpadł w szał i zamordował chłopca

8:20 Pogrzeb 11-letniego Sebastiana z Katowic. Wzruszający gest polityków

Obecność na pogrzebie Sebastiana z Katowic zapowiedziała radna Barbara Mańdok. Będą też kwiaty od prezydenta i przewodniczącego Rady Miasta Katowice. W regionie nie brakuje poruszonych tragedią. Tymczasem śledztwo przynosi kolejne, wstrząsające odkrycia...

Czytaj więcej: Policja z georadarem na działce, gdzie znaleziono ciało 11-letniego Sebastiana! Przerażające przypuszczenia

8:05 Ceremonia rozpocznie się o godzinie 9:00 w kościele p.w. św. Antoniego w Dąbrówce Małej

Relację będziemy aktualizować na bieżąco. Po zakończeniu ceremonii w kościele, ciało 11-letniego Sebastiana zostanie odprowadzone do grobu rodzinnego na miejscowym cmentarzu parafialnym.

Czytaj też: Dwa zarzuty dla Tomasza M., zabójcy Sebastiana z Katowic. Jeden jest owiany tajemnicą

Zabójstwo 11-letniego Sebastiana z Katowic

Pogrzeb 11-letniego Sebastiana w Katowicach