Pogrzeb Sebastiana z Katowic

i

Autor: ART SERVICE Pogrzeb Sebastiana z Katowic

Pogrzeb Sebastiana z Katowic: Te słowa księży chwytają za serce. Wspomnieli płaczące niebo i śmierć Chrystusa

2021-05-29 10:42

Pogrzeb Sebastiana z Katowic: W sobotę (29.05.2021) w kościele pw. św. Antoniego Dąbrówce Małej, rodzina, przyjaciele, koledzy z klasy i nawet ważni politycy towarzyszyli zamordowanemu 11-letniemu chłopcu w jego ostatniej drodze. Podczas ceremonii w świątyni nie zabrakło wzruszających słów, których autorami byli księża. Odwołali się m.in. do śmierci Jezusa Chrystusa i wskrzeszenia Łazarza. Zobaczcie co powiedzieli duchowni do zgromadzonych i pogrążonych w smutku uczestnikach uroczystości.

Spis treści

  1. Pogrzeb Sebastiana z Katowic. 11-latek został zamordowany przez Tomasza M.
  2. Pogrzeb Sebastiana z Katowic. Księża wspomnieli śmierć Jezusa i wskrzeszenie Łazarza

Pogrzeb Sebastiana z Katowic. 11-latek został zamordowany przez Tomasza M.

Pogrzeb Sebastiana z Katowic rozpoczął się w sobotę (29.05.2021) po godzinie 9:00. W uroczystościach pogrzebowych wzięli udział najbliżsi chłopca (rodzice, babcia, rodzeństwo), przyjaciele, koledzy z klasy, a nawet ważni politycy z województwa śląskiego. 11-latek został bestialsko zamordowany przez Tomasza M.. Trudno pojąć, dlaczego doszło do tej tragedii. Niewinne dziecko straciło życie, a na rodzinę spadł ciężki kamień, z którym będzie się borykać przez długi czas. Rozumieją to m.in. księża, którzy prowadzili ceremonię. Kapłani skierowali w kierunku uczestników wymowne słowa, a niebo płakało nad zamordowanym Sebastianem. Dalszy ciąg materiału pod galerią ze zdjęciami.

Relacja z pogrzebu zamordowanego 11-latka. Sprawdź, jak wyglądały uroczystości w kościele

Pogrzeb Sebastiana z Katowic. Księża wspomnieli śmierć Jezusa i wskrzeszenie Łazarza

Ksiądz proboszcz z parafii p.w. św. Antoniego w Dąbrówce Małej wspomniał moment z filmu "Pasja" Mela Gibsona. Przywołał fragment, w którym Jezus ginie na krzyżu. Z kolei ksiądz Łukasz odniósł się do sceny, w której Jezus zapłakał nad tragedią Łazarza i cudu, który nastąpił niedługo później.

- Spada na niego kropla deszczu jakby niebo płakało - przypomniał proboszcz, nawiązując do śmierci Jezusa Chrystusa na krzyżu. 

Niebo zapłakało także w sobotni poranek. Wydawało się, jakby niebiosa rzeczywiście były poruszone śmiercią 11-letniego Sebastiana z Katowic. Wcześniej został odczytany m.in. wzruszający list od rodziców zamordowanego chłopca. Dziękowali w nim wszystkim tym, którzy pomagali w poszukiwaniach Sebusia i wspierali ich w tych trudnych momentach. Prosili także o modlitwę. Wszystkim bliskim, przyjaciołom i każdemu, komu los Sebusia był drogi składamy wyrazy głębokiego współczucia. Więcej na temat całej sprawy przeczytacie w naszych artykułach. Do tematu będziemy wracać w lokalnym serwisie "Super Expressu". 

Sprawa zamordowanego Sebastiana z Katowic:

Pogrzeb 11-letniego Sebastiana w Katowicach