Pijany motorowerzysta uciekał przed policją w Siemiechowie. Mundurowi byli w szoku [WIDEO]

2020-05-13 8:44 AT
Pijany motorowerzysta uciekał przed policją w Siemiechowie. Mundurowi byli w szoku
Autor: Capri23auto/cc0/pixabay Liczba przewinień mężczyzny zaszokowała policjantów

Patrolując okolice miejscowości Siemiechów (gm. Gromnik) policjanci zauważyli młodego mężczyznę poruszającego się na nieoświetlonym motorowerze, który nie zatrzymał się do kontroli. Po krótkim pościgu udało się go złapać. Powodem zachowania kierowcy był alkohol, a liczba wszystkich popełnionych przez niego przewinień zaszokowała mundurowych.

Policyjny pościg za skuterem w Tarnowie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 10 maja wieczorem w miejscowości Siemiechów (gm. Gromnik). Zapadał już zmrok, gdy policjanci zauważyli motorowerzystę poruszającego się na nieoświetlonym pojeździe. Dodatkowo przewoził on pasażera, jednak żaden z mężczyzn nie miał założonego kasku ochronnego. Kierowca nie zatrzymał się do kontroli, tylko dodał gazu i zaczął uciekać. Próba uniknięcia odpowiedzialności zakończyła się fiaskiem. Za nierozsądnym zachowaniem 21-latka stał alkohol, "wydmuchał" on dwa promile, podczas gdy jego o dziesięć lat starszy pasażer blisko dwa i pół promila. Na tym, jednak nie skończyła się lista przewinień motorowerzysty.

Mundurowi byli zszokowani, kiedy podsumowali wszystkie "wyczyny" kierowcy, bo wyszło im, że mężczyzna popełnił aż osiem wykroczeń i dwa przestępstwa. 21-latek wsiadł za kółko mimo sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, jego motorower nie posiadał aktualnych badań, ani ubezpieczenia. Do tego dochodzi niezatrzymanie się do kontroli, ucieczka, brak oświetlenia, brak kasków ochronnych oraz przewożenie pasażera na „podwójnym gazie".

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express - KLIKNIJ TUTAJ!

PRZECZYTAJ TAKŻE: