Pod Tarnowem PIJANY kierowca busa staranował ogrodzenia dwóch domów! Chciał uciec rowerem [ZDJĘCIA]

2020-06-30 15:16 AT

W podtarnowskiej Zbylitowskiej Górze pijany kierowca busa marki peugeot staranował ogrodzenie dwóch domów, a następnie próbował uciec z miejsca zdarzenia i to na... rowerze. 41-letniego mężczyznę zatrzymali świadkowie. Po przebadaniu alkomatem okazało się, że szofer miał w organizmie prawie dwa promile. Na szczęście nikt nie padł ofiarą jego lekkomyślności.

Do zdarzenia w podtarnowskiej Zbylitowskiej Górze doszło w niedzielę, 28 czerwca nad ranem. Kierowca busa marki peugeot uderzył w ogrodzenie jednego z domów, by po chwili powtórzyć swój "wyczyn" parę metrów dalej. Po opuszczeniu pojazdu 41-letni tarnowianin zdradzał wyraźne objawy upojenia alkoholowego, mimo to postanowił uniknąć odpowiedzialności za swój czyn. Z części bagażowej busa wyciągnął rower i próbował na jednośladzie uciec z miejsca zdarzenia. Zatrzymali go napotkani świadkowie.

Wezwani policjanci dokonali pomiaru alkoholu w organizmie 41-latka, okazało się że alkomat wskazał prawie dwa promile. Mężczyzna po zatrzymaniu zachowywał się agresywnie. Teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Grozi mu kara dwóch lat więzienia oraz dłuższy odpoczynek od prowadzenia pojazdów.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express. Kliknij TUTAJ!

Pijackie manewry kierowcy w Olsztynie.

PRZECZYTAJ TAKŻE: