Tarnów. Gang kiboli-lichwiarzy rozbity! W tle rozboje, wymuszenia i groźby

i

Autor: KMP Tarnów Tarnów. Gang kiboli-lichwiarzy rozbity! W tle rozboje, wymuszenia i groźby

Tarnów. Gang kiboli-lichwiarzy rozbity! W tle rozboje, wymuszenia i groźby

2020-08-03 12:45

Trzech mężczyzn z Tarnowa zostało aresztowanych pod zarzutem prowadzenia działalności lichwiarskiej, a także dokonywania rozbojów, wymuszeń oraz stosowania gróźb wobec innych ludzi. Wszyscy mężczyźni należą do środowiska pseudokibiców jednego z tarnowskich klubów. Prokuratura apeluje do pokrzywdzonych przez grupę o zgłaszanie tego faktu organom ścigania.

Trzech mężczyzn z Tarnowa w wieku od 33 do 35 lat zostało zatrzymanych i aresztowanych przez sąd w związku z działalnością lichwiarską polegającą na udzielaniu pożyczek na wysoki procent, a następnie wymuszaniu ich spłaty nielegalnymi metodami, polegającymi między innymi na dokonywaniu rozbojów, wymuszeń, zastraszania, czy stosowania gróźb. Nawet po oddaniu długu wraz z odsetkami, mężczyźni mieli się domagać od swoich kontrahentów zapłaty kolejnych sum pieniędzy. Zatrzymani należą do środowiska kiboli jednego z tarnowskich klubów piłkarskich oraz trenują sporty walki. Przy zatrzymanych znaleziono sporą sumę pieniędzy oraz dokumentację świadczącą o działalności przestępczej.

Tarnowska prokuratura i policja apelują do pokrzywdzonych przez grupę o zgłaszanie tego faktu organom ścigania. Można to zrobić przez kontakt z Wydziałem dw. z Przestępczością przeciwko Mieniu KMP w Tarnowie pod numerem telefonu 47 831 1383 lub też z Prokuraturą Okręgową w Tarnowie pod numerem telefonu 14 6886 207. Pokrzywdzeni oraz świadkowie mają gwarantowane bezpieczeństwo, natomiast osoby chcące przekazać informacje o sprawie - anonimowość.

W Lublinie oglądają mecze z dźwigów

PRZECZYTAJ TAKŻE: