Tarnów. Trzech na jednego. Nastoletni sprawcy pobicia zatrzymani przez policję [ZDJĘCIA]

2020-07-16 17:41 AT

Tarnowska policja ustaliła i zatrzymała sprawców czerwcowego pobicia, do którego doszło w centrum miasta. Okazali się nimi trzej młodzi mężczyźni, którzy uzbrojeni między innymi w pałki teleskopowe napadli na 19-latka. Sprawa miała charakter porachunków między piłkarskimi pseudokibicami. Poszkodowany nie chciał zgłaszać mundurowym faktu, że został zaatakowany.

Do pobicia na ulicy Nadbrzeżnej Dolnej w Tarnowie doszło na początku czerwca. Trzech młodych mężczyzn w wieku 18-19 lat, wyposażonych między innymi w pałki teleskopowe napadło i pobiło 19-latka. Poszkodowany nie chciał zgłaszać mundurowym faktu, że został zaatakowany, ale zajście widział przypadkowy świadek. Pobicie miało charakter porachunków między pseudokibicami dwóch zwaśnionych klubów piłkarskich.

Ustaleniem sprawców zajęli się tarnowscy "kryminalni". Przestępcy zostali zatrzymani po kilku tygodniach. Młodzi pseudokibice usłyszeli zarzut pobicia o charakterze chuligańskim. Nastolatkowie przyznali się do pobicia oraz wyjaśnili jego okoliczności. Zostali doprowadzeni do tarnowskiej prokuratury, gdzie dobrowolnie poddali się karze. Prokurator zastosował wobec nich środki wolnościowe w postaci dozoru policji oraz poręczenia majątkowego. O wysokości kary jaką poniosą zdecyduje sąd.

Opowieść o ostatnim procesie czarownic w Polsce

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

PRZECZYTAJ TAKŻE: