Inowrocław: groził, że ich POZABIJA. Interweniowało WOJSKO

2021-04-14 13:29
Inowrocław: groził, że ich POZABIJA. Interweniowało WOJSKO
Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Inowrocław: groził, że ich POZABIJA. Interweniowało WOJSKO / Zdjęcie poglądowe

Inowrocław: patrol policji, wspierany przez żołnierza Sił Zbrojnych RP, zatrzymał w Inowrocławiu poszukiwanego do odbycia kary więzienia. Mężczyzna bynajmniej nie zamierzał łatwo się poddać. Groził, że pozabija funkcjonariuszy! Na szczęście udało się go obezwładnić. - Swoim zachowaniem spowodował to, że odpowie za nowe przestępstwa - podkreśla asp. szt. Izabella Drobniecka z KPP w Inowrocławiu.

Inowrocław: groził, że ich POZABIJA. Interweniowało WOJSKO

Sceny jak z kina akcji rozegrały się w miniony poniedziałek (12.04.2021) na jednej z ulic Inowrocławia. Policjanci z "patrolówki" wspierani przez żołnierza Sił Zbrojnych RP zauważyli tam poszukiwanego przez miejscowy sąd do odbycia kary więzienia 27-letniego mężczyznę. Ten, na widok radiowozu, zaczął uciekać. - Mundurowi ruszyli więc za nim. Uciekinier nie reagował na wezwania policji do zatrzymania się i próbował przeskoczyć pobliskie ogrodzenie. Po chwili został obezwładniony i zatrzymany - informuje nas asp. szt. Izabella Drobniecka, oficer prasowy KPP w Inowrocławiu.

Czytaj także: Skakała po grobach bohaterów wojennych w Brodnicy. 12-latkę namierzyła policja. Co dalej z dziewczyną?

- Mężczyzna był agresywny, czuć było od niego alkohol. Wykrzykiwał w kierunku policjantów wulgarne słowa, groził, że ich pozabija. Kopał i wyrywał się. Po przetransportowaniu zatrzymanego do komendy noc spędził w policyjnym areszcie - przekazuje oficer prasowy KPP w Inowrocławiu.

We wtorek (13 kwietnia) mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty: znieważenia policjantów i naruszenia ich nietykalności oraz gróźb karalnych. Mężczyzna już trafił za kraty, gdzie odbywa zaległy wyrok ponad czterech miesięcy pozbawienia wolności. Za przestępstwa popełnione dzień wcześniej grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.

- W pierwszym kwartale tego roku inowrocławscy policjanci zatrzymali łącznie 111 osób poszukiwanych. Wśród nich są tacy, którzy mieli do odbycia kary więzienia, kary administracyjne do zapłacenia i poszukiwani listami gończymi do postępowań. Były również takie cztery osoby, które zostały zatrzymane za granicami kraju i deportowane do Polski - podsumowuje policjantka z Inowrocławia.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Inowrocław na sygnale:

Matka zabiła dwójkę dzieci. Tragedia pod Inowrocławiem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE