Matura 2021: jak się ubrać na egzamin? Czy trzeba iść na galowo?

 Matura 2021: jak się ubrać na egzamin? Czy trzeba iść na galowo?
Autor: Skitterphoto /Pixabay.com Matura 2021: jak się ubrać na egzamin? Czy trzeba iść na galowo?

Matura 2021 tuż, tuż, dlatego warto zacząć myśleć o każdym detalu, jak np.: jak się ubrać na egzamin? Czy trzeba iść ubranym na galowo? Egzaminy maturalne rozpoczną się już we wtorek, 4 maja. To ostatnia prosta przygotowań maturzystów. Jednym z elementów egzaminu dorosłości jest ubranie. Co trzeba włożyć na egzamin maturalny? Jakie ubranie jest akceptowalne, a jakie nie? Jak się ubrać na maturę? Zobaczcie w artykule poniżej.

Spis treści

 1. Matura 2021. Jak się ubrać na maturę?
 2. Matura 2021. Co założyć na egzamin?
 3. Matura 2021: czy wziąć maseczkę?
 4. Matura 2021: Kiedy egzamin?

Matura 2021. Jak się ubrać na maturę?

Jak się ubrać na maturę - to pytanie zadaje sobie chyba niemal każdy maturzysta. Czy trzeba ubrać się elegancko? Galowy strój jest obowiązkowy? Przede wszystkim ubranie musi być "stosowne". Co to oznacza? Brak głębokiego dekoltu, stonowane kolory, zakryty brzuch. Niewskazane są przezroczyste bluzki, dżinsy, czy bardzo krótkie spódniczki, a także bardzo wysokie szpilki. Niewskazane są też buty sportowe. Warto zatem założyć coś eleganckiego, w stonowanych kolorach. Najlepiej postawić na kolory takie granatowy, czarny, szary oraz wygodę - tak, by nic nie rozproszyło nas podczas egzaminu. Zestaw dla maturzystek to spódnica, biała bluzka i żakiet lub sweter. Maturzystki mogą zdecydować się również na spodnie, jednak ważne, aby były to spodnie garniturowe. Z kolei chłopcy powinni postawić na garnitur - również w stonowanym kolorze, a także białą koszulę.

Matura 2021. Co założyć na egzamin?

Przykładowe, standardowe ubrania na maturę dla maturzystek to:

 • biała bluzka
 • spódnica w stonowanym kolorze (ale nie za krótka)
 • spodnie garniturowe/cygaretki w stonowanym kolorze
 • marynarka w stonowanym kolorze
 • sweter w stonowanym kolorze
 • buty: balerinki lub niewysokie obcasy

Panowie z kolei na maturę powinni ubrać:

 • białą koszulę
 • garnitur
 • eleganckie buty do garnituru

Matura 2021: czy wziąć maseczkę?

Jak wynika z wytycznych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Głównego Inspektora Sanitarnego, uczniowie będą musieli przyniesć maseczki. Maseczka powinna zasłaniać usta i nos do momentu, kiedy maturzyści zasiądą w ławkach. Więcej: Matura 2021: Czy maseczka jest obowiązkowa na egzaminie maturalnym?

Matura 2021: Kiedy egzamin?

Matura 2021. Część pisemna matur zaczyna się 4 maja i trwa do 20 maja. We wtorek, 4 maja maturzyści zmierzą się z arkuszem CKE z języka polskiego (start poziomu podstawowego zaplanowano na godz. 9.00). W środę 5 maja zasiądą do egzaminu z matematyki, a w czwartek, 6 maja z języka angielskiego. . Jak podaje CKE, w tym roku do matury przystąpi koło 271 000 zdających

Co można wnieść na maturę 2021? [LISTA PRZEDMIOTÓW]

Gwiazdy bez matury [Popek, Kayah, Dawid Kwiatkowski] | ESKA XD - Maturalnie #21

Więcej o maturze 2021:

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE