Pleśna. Plantacja marihuany zlikwidowana przez policję. Krzaki wyższe od ludzi [ZDJĘCIA]

2020-08-07 17:30 Adrian Teliszewski

Pleśna słynie w Małopolsce z uprawy winorośli, ale jeden z mieszkańców tej gminy postanowił zarabiać na uprawie zupełnie innej rośliny. Tarnowska policja zatrzymała 55-latka i zlikwidowała stworzoną przez niego plantację marihuany. Składała się ona z ponad 70 krzaków konopi indyjskich, a niektóre z nich osiągnęły już wysokość przewyższającą dorosłych ludzi.

Policjanci z komisariatu Tarnów-Zachód zlikwidowali plantację marihuany i zatrzymali jej twórcę. Nielegalnym rolnikiem okazał się 55-letni mieszkaniec gminy Pleśna, który przy lesie, nieopodal swojego domu pielęgnował krzewy konopi indyjskich. Mundurowi znaleźli tam ponad 70 krzewów, a niektóre okazy miały już około 170 centymetrów wysokości. Śledczy szacują, że z tej ilości można by wyprodukować kilka tysięcy dilerskich działek, wartych około 60 tysięcy złotych.

55-latkowi grozi kara pozbawienia wolności od sześciu miesięcy do ośmiu lat. Mężczyzna przyznał się do winy. Zastosowano wobec niego wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru i zakazu opuszczania kraju.

Patryk jednak nie zaginął! Wyjaśniono zagadkę zaginięcia sprzed 11 lat

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

PRZECZYTAJ TAKŻE: