Mógł zapewnić alkohol na konkretną libację. Zapukali do niego policjanci z Inowrocławia [Zdjęcia]

2021-05-05 7:28
Policjanci z Inowrocławia wymierzyli cios w nielegalny biznes. 62-latek zatrzymany
Autor: KPP w Inowrocławiu Policjanci z Inowrocławia weszli do mieszkania i piwnicy 62-latka. Asortyment pogrążył mężczyznę

15 litrów alkoholu, ponad 100 litrów zacieru i aparaturę do produkcji napojów spirytusowych zabezpieczyli w jednym z mieszkań na terenie Inowrocławia policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją inowrocławskiej komendy. - Jak się okazało, tak na sprzedaży nielegalnie wytworzonego alkoholu zarabiał 62-letni mężczyzna. Za wprowadzanie do obrotu nielegalnego towaru grozi do roku pozbawienia wolności - przekazuje st.asp. Izabela Lewicka-Waszak z KPP w Inowrocławiu.

Mógł zapewnić alkohol na konkretną libację. Zapukali do niego policjanci z Inowrocławia [Zdjęcia]

Policjanci z Inowrocławia (woj. kujawsko-pomorskie) pochwalili się udaną akcją. Funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją inowrocławskiej komendy w piątek (30.04.2021r.) prowadzili działania mające na celu ujawnienie miejsca sprzedaży nielegalnych towarów. - Ustalenia operacyjnych doprowadziły ich do jednego z mieszkań na terenie Inowrocławia. Policjanci przeszukali mieszkanie i piwnicę 62-letniego mężczyzny, gdzie znaleźli 15 litrów wyrobów alkoholowych, ponad 100 litrów zacieru i aparaturę do produkcji napojów spirytusowych - informuje nas st. asp. Izabela Lewicka-Waszak z Wydziału Prewencji KPP w Inowrocławiu.

Czytaj też: Inowrocław: dramat rozegrał się w Wielkanoc. Poleciała KREW, a desperat ZABARYKADOWAŁ się w mieszkaniu!

- Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli sporą sumę pieniędzy (około 50 tys.) w różnej walucie. Mężczyzna został zatrzymany i jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut. Amator nielegalnego trunku wyrabiał go w swoim mieszkaniu i sprzedawał. 62-letni mieszkaniec Inowrocławia odpowie za wyrób i nielegalny handel alkoholem, za co grozi kara grzywny, ograniczenia wolności oraz pozbawienia wolności do roku - wyjaśnia Izabela Lewicka-Waszak z inowrocławskiej policji.

Policjanci informują też, że mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i dobrowolnie poddał się karze grzywny. Koniec końców nielegalny biznes niespecjalnie mu się opłacił.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Inowrocław i okolice na sygnale:

Złodziej alkoholu wybrał fatalne miejsce. Wbiegł z towarem pod radiowóz!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE