Strzały i potrącenie policjanta w Grudziądzu. Jest przełom w śledztwie

Strzały i potrącenie policjanta w Grudziądzu. Jest przełom w śledztwie
Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Strzały i potrącenie policjanta w Grudziądzu. Jest przełom w śledztwie

Trwają poszukiwania sprawcy czynnej napaści na policjanta przy próbie kontroli samochodu w nocy z czwartku na piątek w Grudziądzu. Znane są personalia poszukiwanego - poinformował w piątek wieczorem oficer prasowy grudziądzkiej Komendy Miejskiej Policji podkom. Robert Szablewski, cytowany przez Polską Agencję Prasową.

Strzały i potrącenie policjanta w Grudziądzu. Jest przełom w śledztwie

Dantejskie sceny w Grudziądzu (woj. kujawsko-pomorskie) rozegrały się w piątek (14.05.2021), ok. 1 w nocy. To właśnie wtedy miejscowi policjanci zauważyli zaparkowany przy jednej grudziądzkich ulic samochód mitsubishi, który mógł być wcześniej wykorzystany przy popełnieniu przestępstwa. - Gdy jeden z funkcjonariuszy patrolu podszedł do auta, kierowca gwałtownie ruszył. Policjant został potrącony, na szczęście niegroźnie - poinformował w piątek oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu podkom. Robert Szablewski.

Czytaj więcej o zdarzeniu: Strzelanina w centrum Grudziądza! Ranny jeden z policjantów

Potrącony policjant oddał kilka strzałów, które trafiły w odjeżdżający samochód. Później pojazd został odnaleziony na innej z grudziądzkich ulic. Podkom. Szablewski powiedział, że ciągle nie wiadomo, ile osób znajdowało się w samochodzie, którym został potrącony funkcjonariusz.

- Pytany, czy sprawa ma związek z zatrzymaniem przez policjantów w czwartek 17-latka, który z jednego ze sklepów w mieście ukradł kasetkę z pieniędzmi, potwierdził, że ten wątek jest badany - przekazuje po rozmowie z funkcjonariuszem Polska Agencja Prasowa.

Do tematu będziemy wracać w naszym lokalnym serwisie. 

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Grudziądz i okolice na sygnale:

Miała 3 promile. Wjechała z impetem w budynek na rynku w Grudziądzu
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE