Hodowca konopi z Radłowa SYMULOWAŁ COVID-19 przed prokuratorem. Kary nie uniknie

i

Autor: KMP Tarnów W domu mężczyzny policjanci znaleźli 120 krzewów konopi indyjskich

Hodowca konopi z Radłowa SYMULOWAŁ COVID-19 przed prokuratorem. Kary nie uniknie

2020-04-17 7:53

Policjanci zlikwidowali hodowlę marihuany znajdującą się w jednym z domów w Radłowie oraz zatrzymali jej właściciela. Kiedy mężczyzna trafił przed oblicze prokuratora stwierdził, że źle się czuje i może być chory na COVID-19. Przeprowadzone testy wykluczyły jednak taką możliwość. Sprawcy grozi do ośmiu lat więzienia.

Policja interweniowała w domu 46-letniego mężczyzny z Radłowa w związku z kilkumetrowym ogniskiem, które rozpalił na swojej posesji. Przy okazji funkcjonariuszom rzuciło się w oczy coś jeszcze. Była to spora, bo licząca 120 krzewów plantacja konopi indyjskich. Niektóre z roślin osiągnęły już 150 centymetrów wysokości. 

W domu znajdował się również gotowy do sprzedaży susz. W sumie policjanci zabezpieczyli pół kilograma marihuany. Właściciel plantacji podszedł do swojej działalności profesjonalnie i zadbał nawet o automatyzację produkcji narkotyków.

46-latek został zatrzymany i doprowadzony do prokuratury. Tam gorzej się poczuł, co jak stwierdził może być efektem spowodowanej koronawirusem choroby COVID-19. Plantator marihuany miał rzekomo kontakt z osobą odbywającą kwarantannę. Sprawę potraktowano poważnie i zlecono testy na obecność SARS-COV-2, które wykluczyły możliwość zakażenia.

Mężczyzna bez przeszkód odpowie więc za prowadzenie nielegalnej działalności, za co grozi mu kara do ośmiu lat więzienia.

Minister Szumowski odpowiada na pytanie "Super Expressu"

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express - KLIKNIJ tutaj!

PRZECZYTAJ TAKŻE: