Wojnicz. Wypadek na DW975. Zginął rowerzysta potrącony przez samochód! [ZDJĘCIA]

2020-07-30 8:32
Wola Radłowska. Potrącił rowerzystkę i nie udzielił jej pomocy. Policja szuka świadków zdarzenia
Autor: Alexas_Fotos/cc0/pixabay Kierujący peugeotem 206 potrącił rowerzystkę podczas wyprzedzania, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia.

Na drodze wojewódzkiej 975 w Wojniczu zginął rowerzysta potrącony przez samochód osobowy. Jest to pierwszy podczas tegorocznych wakacji wypadek drogowy ze skutkiem śmiertelnym w garnizonie tarnowskim. Wiadomo, że 25-letni kierowca osobówki w momencie zdarzenia był trzeźwy. Okoliczności tragedii wyjaśniają policjanci z Tarnowa.

Do wypadku na drodze wojewódzkiej 975 w Wojniczu (pow. tarnowski) doszło w środę (29 lipca) około godz. 21.00. W tragicznym zdarzeniu uczestniczyły dwa pojazdy: osobowy volkswagen oraz rower, oba były prowadzone przez mężczyzn zamieszkujących powiat tarnowski. W wyniku potrącenia przez samochód zmarł 63-latek poruszający się jednośladem. 

Na miejscu wypadku zjawiły się służby ratunkowe i policja. Jak przekazał nam asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik tarnowskich funkcjonariuszy badanie potwierdziło, że 25-latek kierujący samochodem osobowym w momencie tragicznego zdarzenia był trzeźwy. Ciało zmarłego rowerzysty zostało zabezpieczone i zostanie poddane sekcji zwłok. Wypadek w Wojniczu jest pierwszym podczas tegorocznych wakacji wypadkiem drogowym ze skutkiem śmiertelnym w garnizonie tarnowskim.

Zielona Góra: Zabił żonę i wyskoczył z 10. piętra. ZROBIŁ TO na oczach syna.

PRZECZYTAJ TAKŻE: