Grudziądz: Brutalne napady i grożenie ŚMIERCIĄ. 22-latek z SZOKUJĄCYM dorobkiem

2020-07-17 13:23
22-latek z Grudziądza w kajdankach
Autor: CC Pixabay.com Grudziądz: Brutalne napady i grożenie ŚMIERCIĄ. 22-latek z SZOKUJĄCYM dorobkiem / Zdjęcie poglądowe

Grudziądz: Policjanci z Komendy Miejskiej Policji zatrzymali mieszkańca miasta, który jest sprawcą brutalnego rozboju, kradzieży rozbójniczej i kradzieży. W czwartek (16 lipca) Sąd Rejonowy wydał postanowienie o trzymiesięcznym areszcie dla sprawcy. - Grozi mu kara do 12 lat więzienia - przekazuje asp. szt. Robert Szablewski z KMP w Grudziądzu.

Grudziądz: Był wyjątkowy brutalny i groził pokrzywdzonemu śmiercią. Chodzi o 22-latka, zatrzymanego w miniony wtorek (14.07) przez policjantów z ogniwa patrolowo-interwencyjnego KMP w Grudziądzu. Mężczyzna jest dobrze znany funkcjonariuszom z tego miasta. Śledczy podejrzewali go o rozboje i kradzieże. Z dotychczasowych ustaleń wynikało, że 22-latek pierwszego rozboju dokonał 4 lipca br. na jednej z grudziądzkich ulic. Szczegóły szokują, gdyż sprawca był wyjątkowo brutalny.

- Doprowadzając do bezbronności mężczyznę, bijąc i kopiąc po całym ciele, ukradł pokrzywdzonemu torbę wraz zawartością. Do kolejnego przestępstwa, tym razem kradzieży rozbójniczej, doszło również w Grudziądzu 11 lipca br. Tam sprawca najpierw ukradł telefon, a następnie w celu utrzymania się w jego posiadaniu, groził pokrzywdzonemu utratą życia - informuje nas asp. szt. Robert Szablewski, oficer prasowy KMP w Grudziądzu.

Jakby tego było mało - w nocy z 12/13 lipca z klatki schodowej mieszczącej się w jednym z bloków na terenie Grudziądza, ten sam sprawca ukradł rower. Mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Grudziądzu, gdzie prokurator przedstawił mu zarzut rozboju, kradzieży rozbójniczej i kradzieży oraz wystąpił do Sądu Rejonowego w Grudziądzu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie.

- 16 lipca Sąd Rejonowy przychylił się do wniosku prokuratora i aresztował „rozbójnika” na okres 3 miesięcy, podkreślając w swoim postanowieniu między innymi, że wcześniej stosowane środki wolnościowe wobec 22-latka w postaci dozoru policyjnego, nie przynosiły zamierzonego efektu. Za popełnione czyny grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności - podsumowuje policjant z Grudziądza.

Miejmy nadzieję, że długa odsiadka będzie konkretną lekcją dla brutalnego 22-latka z Grudziądza.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Tak policjanci z Grudziądza walczą z przestępczością

Protest w Grudziądzu przeciwko agresji i dyskryminacji rasowej w Ameryce
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE