Tarnów: Seniorka przyniosła na komisariat wybuchowy kwas. Trzymała go w słoikach!

2020-08-05 12:02 Adrian Teliszewski
Tarnów: Seniorka przyniosła na komisariat wybuchowy kwas. Trzymała go w słoikach!
Autor: Pixabay/ jdn2001cn0 Tarnów: Seniorka przyniosła na komisariat wybuchowy kwas. Trzymała go w słoikach! (fot. poglądowe)

Wizyta 70-letniej mieszkanki Tarnowa w komisariacie policji przy Narutowicza zakończyła się wizytą pirotechników z Karkowa i ewakuacją całego budynku! Co wywołało takie poruszenie? Okazuje się, że seniorka trafiła do policjantów z trzema słoikami, w jednym z nich przechowywana była silnie wybuchowa ciecz - kwas pikrynowy. Substancja, jak podkreślają policjanci jest silniejsza od trotylu!

Tajemnicza substancja na komisariacie

Mieszkająca w Tarnowie 70-latka przyniosła na komisariat policji trzy słoiki z tajemniczą substancją, znalezione podczas porządkowania rzeczy po zmarłym ojcu. Funkcjonariusze podejrzewając, że znalezisko może być niebezpieczne poprosili o przyjazd pirotechników z pododdziału krakowskich antyterrorystów. Przypuszczenia okazały się słuszne.

W środku słoików znajdował się kwas pikrynowy, czyli substancja wybuchowa o mocy większej nić trotyl. W związku z tym na czas działań pirotechników zarządzono ewakuację komisariatu. Budynek musiało opuścić kilkunastu policjantów i kilku cywilów. Na szczęście udało się wywieźć niebezpieczną substancję poza teren miasta i tam ją zneutralizować.

PRZECZYTAJ TAKŻE: