Matura 2021 chemia. Odpowiedzi i arkusze CKE z matury rozszerzonej [14 maja 2021]

Matura 2021 chemia. Odpowiedzi i arkusze CKE z matury rozszerzonej [14 maja 2021]
Autor: shutterstock Matura 2021 chemia. Odpowiedzi i arkusze CKE z matury rozszerzonej [14 maja 2021]

Matura 2021. W piątek (14 maja) uczniowie przystąpią do egzaminu maturalnego z chemii na poziomie rozszerzonym. Jakie czekają ich zadania? Co znajdzie się w arkuszach CKE? Tutaj znajdziesz arkusze, pytania i zadania z matury przygotowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Opublikujemy je, jak tylko zostaną udostępnione przez CKE. Najważniejsze informacje o egzaminie maturalnym z chemii, znajdziecie na se.pl poniżej.

Spis treści

  1. Matura 2021. Egzamin z chemii na poziomie rozszerzonym
  2. Matura 2021. Chemia rozszerzona: arkusze CKE, odpowiedzi
  3. Matura 2021. Kiedy wyniki egzaminu maturalnego z chemii?

Matura 2021. Egzamin z chemii na poziomie rozszerzonym

Matura 2021. W piątek (14 maja) maturzyści zmierzą się z chemią na poziomie rozszerzonym. Chemia należy do grupy przedmiotów do wyboru, co oznacza, że przystąpią do niej tylko ci uczniowie, którzy zadeklarowali taką wolę. W tym roku maturę z chemii zdecydowało się zdawać 25,8 tys. absolwentów liceów ogólnokształcących i techników, czyli 9,5 proc. maturzystów. Wszystkie przedmioty do wyboru, w tym również chemia, są zdawane na poziomie rozszerzonym.

ZOBACZ TEŻ: Matura próbna 2021: Co było na rozszerzonej CHEMII? Odpowiedzi i arkusze CKE sprawdzisz TUTAJ!

Matura 2021. Chemia rozszerzona: arkusze CKE, odpowiedzi

Egzamin maturalny z chemii rozpocznie się o godz. 9.00. Czy zadania z chemii na poziomie rozszerzonym będą łatwe? A może w tym roku poziom egzaminu maturalnego nieprzyjemnie zaskoczy zdających? Na naszym portalu dokonamy szczegółowej analizy matury z chemii. Jak tylko Centralna Komisja Egazminacyjna opublikuje arkusze z chemii, zamieścimy je w tym artykule. Warto pamiętać, że na oficjalne odpowiedzi i rozwiązania zadań będziemy musieli poczekać troszkę dłużej. Oczywiście w momencie, gdy CKE je opublikuje – to niezwłocznie uzupełnimy nasz artykuł.

Matura 2021. Kiedy wyniki egzaminu maturalnego z chemii?

Wyniki matur 2021 ogłoszone zostaną 5 lipca. Aby zdać maturę, uczeń musi uzyskać co najmniej 30 proc. punktów z egzaminów obowiązkowych. Wynik egzaminu z przedmiotu do wyboru – w tym m.in. wynik egzaminu maturalnego z chemii - nie wpływa na uzyskanie świadectwa maturalnego. Wynik ten ma znaczenia tylko przy rekrutacji na studia. Warto pamiętać, że maturzysta, który kwestionuje uzyskany przez siebie wynik, może się od niego odwołać.

Matura z matematyki. Jak poszło maturzystom z Bydgoszczy?

MATURA 2021. CZYTAJ WIĘCEJ:

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE