Matura 2022

i

Autor: Eliott Reyna / Unsplash Matura 2022 z polskiego

Matura 2021 z polskiego. Jaka lektura będzie na maturze? „Pan Tadeusz”, „Wesele” - zobacz tematy maturalne rozprawki!

2021-05-03 8:00

Matura 2021. Co będzie na maturze 2021 z polskiego? Jakie lektury pojawią się rozprawce? To pytanie zadają sobie wszyscy maturzyści, którzy już niedługo rozpoczną tegoroczny maraton egzaminacyjny. Czasu coraz mniej, więc zostały dosłownie ostanie przygotowania. Jaka lektura pojawi się w ostatnim zadaniu? W poniższym artykule przygotowaliśmy wszystkie niezbędne informacje dotyczące tego, co będzie na maturze 2021 z polskiego. „Pan Tadeusz”, „Wesele”, a może "Dziady"? Sprawdźcie, czy dobrze znacie te lektury!

Matura 2021. Egzamin maturalny z polskiego

Matura 2021. We wtorek, 4 maja początek egzaminów maturalnych! Co będzie na maturze 2021 z polskiego? To pytanie zadają sobie uczniowie, którzy są już na ostatniej prostej w przygotowaniach do najważniejszego egzaminu w życiu. Pierwszy egzamin, którym jest test z języka polskiego jest zawsze najtrudniejszy. Nie tylko chodzi o poziom trudności, ale także o stres, który odczuwa wielu maturzystów. Postanowiliśmy pomóc wszystkim uczniom i przygotowaliśmy drobną ściągę o tym, co będzie na maturze 2021 z polskiego. Jaka lektura pojawi się w rozprawce na maturze 2021 z polskiego?

CZYTAJ: Matura 2021: Czy maseczka jest obowiązkowa na egzaminie maturalnym?

Matura 2021. Co będzie na maturze 2021 z polskiego?

Matura 2021 z polskiego. Jak dokładnie wygląda matura z polskiego? Arkusz CKE podzielony jest na dwie części. Pierwsza z nich składa się z pytań testowych, za które można uzyskać 20 punktów. Ta część sprawdza umiejętności maturzystów, które dotyczą rozumienia. Z kolei w drugiej części matury z polskiego uczniowie mierzą się z wypracowaniem.

Do wyboru są trzy tematy: dwie rozprawki i interpretacja tekstu poetyckiego. Za to zadanie można uzyskać aż 50 punktów. Co będzie na maturze?

NIE PRZEGAP: Matura 2021. Co będzie na maturze 2021 z polskiego?

Matura 2021. "Pan Tadeusz", "Wesele", "Lalka". Co pojawiało się w ubiegłych latach? [ARKUSZE CKE]

Egzaminatorzy z CKE szczególnie upodobali sobie III część "Dziadów". Zapraszamy do naszej galerii, znajdziesz w niej arkusze CKE z ostatnich matur i egzaminów próbnych z języka polskiego na poziomie podstawowym!

ZOBACZ: QUIZ. Czy znasz bohaterów lektur z gwiazdką? [MATURA Z POLSKIEGO, POWTÓRKA Z LEKTUR]

Matura 2021

Matura 2021: Próbny egzamin z matematyki. Jak poszło maturzystom w Bydgoszczy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE