Koronawirus: epidemia w Polsce

i

Autor: Shutterstock

Pierwszy w Polsce przypadek koronawirusa? [AKTUALIZACJA]

2020-02-26 12:51

Groźny koronawirus z Chin jest już w Polsce? Z nieoficjalnych informacji wynika, że pierwszy przypadek potwierdzili krakowscy lekarze. Ministerstwo Zdrowia na razie nie potwierdza tych doniesień. Informację dementuje też 5. Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką.

Według doniesień, do których dotarł Super Express, lekarze z jednego z krakowskich szpitali potwierdzili pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem. 

Pacjent miałby przebywać w tym momencie w jednej z placówek na terenie Krakowa. Lekarze mieli u niego potwierdzić pierwszy w Polsce przypadek koronawirusa. 

KORONAWIRUS W POLSCE >>> RELACJA NA ŻYWO

W sprawie koronawirusa w Krakowie skontaktowaliśmy się z Małopolską Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną. Jej rzeczniczka zapewnia, że w żadnej placówce podlegającej pod małopolski sanepid nie ma potwierdzonego przypadku koronawirusa.

Wojskowy Ośrodek Medycyny Prewencyjnej w Krakowie w rozmowie z naszą dziennikarką odmówił komentarza w sprawie. 

Pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce? Ministerstwo nie potwierdza

W tej sprawie skontaktowaliśmy się z zespołem prasowym MON-u, który zaprzeczył informacjom o potwierdzonym przypadku koronawirusa.

Na konferencji prasowej minister Łukasz Szumowski mówiąc o potencjalnym przypadku groźnego chińskiego wirusa w Polsce powołał się na stan swojej wiedzy.

- Nie ma żadnego potwierdzonego przypadku koronawirusa w Polsce, ale na pewno takie przypadki będą - powiedział minister Łukasz Szumowski. Szef resortu zdrowia dodał: - Uruchamiamy infolinię NFZ dla wszystkich Polaków dotyczącą koronawirusa. Mieszkańcy całego kraju mogą dzwonić na numer 800 190 590.

Koronawirus w Krakowie. Oświadczenie szpitala

"5. Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SP ZOZ z siedzibą w Krakowie przy ulicy Wrocławskiej 1-3 oświadcza, że pojawiające się w mediach informacje o potwierdzonym przypadku pacjenta zakażonego koronawirusem są nieprawdziwe. Jednocześnie informujemy, iż w związku z prowadzonymi w Oddziale Chorób Zakaźnych pracami remontowymi, nastąpiło czasowe zaprzestanie udzielania świadczeń zdrowotnych w tym zakresie do dnia 31 maja 2020 roku" - czytamy w komunikacie szpitala. 

Koronawirus w Polsce? Śledź informację na żywo:

Jak się ustrzec przed koronawirusem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany