Koronawirus. W diecezji tarnowskiej Komunie mogą się odbyć w maju! Są tylko dwa warunki

2020-04-14 14:22 AT
Pierwsza Komunia Święta
Autor: Mariusz Luda

Uroczystości pierwszokomunijne w diecezji tarnowskiej odbędą się w maju? Teoretycznie nie jest to wykluczone. W swoim komunikacie biskup wskazał jednak na dwa warunki, które muszą zostać spełnione, żeby dzieci mogły przyjąć sakrament bez obaw związanych z epidemią koronawirusa. Kluczową decyzję w tej sprawie podejmą rodzice.

Zgodnie z komunikatem biskupa tarnowskiego jakiekolwiek uroczystości pierwszokomunijne nie mogą być organizowane w kwietniu. Jest jednak szansa, że jeszcze w maju dzieci przystąpią do sakramentu. W tym celu muszą zostać spełnione dwa warunki:

  • stan epidemii musi zostać odwołany,
  • jeśli dzieci powrócą do szkół, decyzja o organizacji uroczystości pierwszokomunijnych będzie uzależniona od woli rodziców w porozumieniu z proboszczem parafii. W takim przypadku należy zachować wszelkie środki ostrożności.

Biskup poprosił również rodziców, by w związku z zamknięciem szkół przeprowadzili z dziećmi katechizacją domową w oparciu o materiał wskazany przez katechetę lub proboszcza oraz o niepodejmowanie decyzji w sprawie uroczystości pierwszokomunijnych w oparciu o przesłanki niezwiązane ściśle z przyjęciem przez dzieci sakramentu (np. rezerwacja lokali). 

Zgodnie z zapowiedziami premiera Mateusza Morawieckiego szkoły w Polsce mają zostać otwarte od 27 kwietnia, istnieje więc szansa, że Komunie uda się przeprowadzić jeszcze w maju.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express - KLIKNIJ tutaj!

Jak zakładać i nosić maski - lekarz wyjaśnia

PRZECZYTAJ TAKŻE: