Tarnowski biskup 3 maja odprawi Mszę św. w intencji Polonii. Będzie transmisja w telewizji

i

Autor: Duszpasterstwo Emigracji Polskiej/FB Biskup Wiesław Lechowicz jest delegatem Konferencji Episkopatu Polski do spraw duszpasterstwa emigracji

Tarnowski biskup 3 maja odprawi Mszę św. w intencji Polonii. Będzie transmisja w telewizji

2020-05-02 23:16

3 maja o godz. 10.00 w warszawskiej archikatedrze św. Jana Chrzciciela tarnowski biskup Wiesław Lechowicz odprawi Mszę św. w intencji Polaków mieszkających za granicą. Swój udział w tej uroczystości zapowiedział prezydent RP Andrzej Duda. Będzie ją można śledzić na żywo dzięki transmisji przeprowadzonej przez TVP.

Wiesław Lechowicz, biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej pełni również funkcję delegata Konferencji Episkopatu Polski do spraw duszpasterstwa emigracji polskiej. 3 maja o godz. 10.00 w warszawskiej archikatedrze św. Jana Chrzciciela odprawi on Mszę św. w intencji Polonii. Hierarcha napisał również list do rodaków mieszkających poza granicami ojczyzny, w którym czytamy między innymi:

- Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski jest między innymi dniem szczególnej modlitwy za Polonię i Polaków żyjących poza granicami naszego kraju. Od kilku lat w dniu 3 maja, razem z siostrami misjonarkami i księżmi chrystusowcami, celebruję Eucharystię w Domu Generalnym Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej w Morasku k. Poznania. W obecnym roku nie będzie to możliwe z oczywistych powodów, co nie musi się jednak wiązać z zerwaniem tej pięknej tradycji. Modlitwa bowiem przekracza wszelkie granice i odległości, jednoczy ludzi z Bogiem i wzajemnie ze sobą. Dlatego chciałbym zapewnić Was o modlitwie za Was i w Waszych intencjach oraz zaprosić Was do jedności w modlitwie przed obliczem Królowej Polski i Polonii.

Udział w uroczystości zapowiedział prezydent RP Andrzej Duda, a transmisję przeprowadzi TVP1.

Kim jest biskup Wiesław Lechowicz?

Wiesław Lechowicz urodził się w 1962 roku w Dąbrowie Tarnowskiej. Ukończył I LO w Tarnowie, a następnie wstąpił do tarnowskiego seminarium duchownego. W 1987 roku otrzymał święcenia kapłańskie z rąk Jerzego Ablewicza. Pełnił funkcję prefekta, a następnie rektora WSD w Tarnowie. W dniu jego 45. urodzin papież Benedykt XVI mianował go biskupem pomocniczym tarnowskim, a święcenia biskupie otrzymał 16 lutego 2008 roku w tarnowskiej katedrze. Udzielił ich mu ówczesny ordynariusz diecezji biskup Wiktor Skworc.

Gdy bp. Skworc został mianowany arcybiskupem metropolitą katowickim, Wiesław Lechowicz został administratorem diecezji tarnowskiej do czasu objęcia urzędu przez biskupa Andrzeja Jeża. W 2011 roku bp. Wiesław Lechowicz objął funkcję delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj!

Rozbiórka wiaduktu na Ostrobramskiej nad Al. Stanów Zjednoczonych

PRZECZYTAJ TAKŻE: