Policja zlikwidowała potężną plantację koło Inowrocławia. Dwie osoby za kratkami [Wideo, zdjęcia]

2021-05-13 12:43 Konrad Marzec
Potężna plantacja koło Inowrocławia zlikwidowana przez policję. Zdjęcia z posesji
Autor: KWP w Bydgoszczy Potężna plantacja koło Inowrocławia zlikwidowana przez policję. Zdjęcia z posesji

Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy i Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu przejęli ponad tysiąc krzaków konopi indyjskich, blisko 3 kg suszu marihuany oraz sprzęt do uprawy roślin. - Zarzuty usłyszało dwóch zatrzymanych do śledztwa mężczyzn. Grozi im kara do 12 lat więzienia - informuje mł. insp. Monika Chlebicz, rzecznik prasowy KWP w Bydgoszczy.

Policja zlikwidowała potężną plantację koło Inowrocławia. Dwie osoby za kratkami [Wideo, zdjęcia]

W minioną środę (12.05.2021) inowrocławscy kryminalni doprowadzili do prokuratora i sądu dwóch mężczyzn w związku ze sprawą nielegalnej plantacji marihuany. Obaj zostali zatrzymani we wtorek (11.05.2021) podczas realizacji kryminalnych Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy i Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu na terenie gminy Dąbrowa Biskupia. Wcześniej policjanci KWP w Bydgoszczy zdobyli informację, że w jednej z firm prowadzony jest nielegalny proceder związany z produkcją narkotyków. Typowanie i trafienie było konkretne. Policjanci wkroczyli na teren posesji i dokładnie przeszukali jej pomieszczenia. - Tam ujawnili liczne skrzynie i pojemniki z roślinami konopi indyjskich w różnej fazie wzrostu. Dwa pomieszczenia, wypełnione roślinami, były wyposażone w wentylatory i specjalne oświetlenie. Policjanci zabezpieczyli ponad 1000 roślin konopi, 2,8 kg suszu roślinnego gotowego na handel, liczne opakowania z nasionami, wagę i strunowe woreczki - wyjaśnia mł. insp. Monika Chlebicz z biura prasowego KWP w Bydgoszczy. Dalszy ciąg materiału pod galerią z plantacji.

- Przez wiele godzin trwały oględziny miejsca i zabezpieczanie całej powierzchni plantacji. Z zabezpieczonej ilości krzewów konopi można było wyprodukować, jak szacują kryminalni, ponad 30 kg suszu marihuany. Do sprawy został zatrzymany 51-letni właściciel budynku i przebywający na tym terenie 58-letni mężczyzna - przekazuje nam mł. insp. Chlebicz z KWP w Bydgoszczy.

W środę (12.05) mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratora oraz sądu. Tam usłyszeli zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii: prowadzenia uprawy znacznej ilości konopi indyjskich i wprowadzania ich do obrotu w celu osiągnięcia korzyści materialnej. - Decyzją sądu podejrzani na najbliższe 2 miesiące zostali tymczasowo aresztowani - podsumowuje policjantka z Bydgoszczy.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Kujawsko-pomorskie na sygnale:

Policja zlikwidowała potężną plantację koło Inowrocławia. Dwie osoby zatrzymane
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE