Matura 2021: jęz. polski rozszerzony. Baczyński i Szymborska. Pierwsze komentarze

i

Autor: Free-Photos / CC0 / pixabay.com Matura 2021: jęz. polski rozszerzony. Baczyński i Szymborska. Pierwsze komentarze

Matura 2021: jęz. polski rozszerzony. Baczyński i Szymborska. Pierwsze komentarze: "Egzaminator będzie miał myśli samobójcze"

2021-05-10 11:38

Matura 2021 trwa już od ponad tygodnia. W poniedziałek, 10 maja uczniowie ostatnich klas szkół ponadpodstawowych piszą egzamin z języka polskiego rozszerzonego. Egzamin rozpoczął się o godz. 9:00 i wciąż trwa. Pojawiły się już jednak pierwsze komentarze maturzystów, którzy zakończyli pisanie. Jak wynika z informacji publikowanych w mediach społecznościowych, uczniowie musieli zmierzyć się m.in. z poezją Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i Wisławy Szymborskiej. Jakie są ich pierwsze wrażenia?

Jak informują maturzyści, jednym z elementów pisemnego egzaminu z języka polskiego na poziomie rozszerzonym była interpretacja porównawcza wiersza "Labirynt" Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i "Labirynt" Wisławy Szymborskiej. Jak uczniowie poradzili sobie z tym zadaniem? Jak powszechnie wiadomo, poezja nigdy nie należała do ulubionego gatunku literackiego, m.in. z tej przyczyny, że wymaga sporego wysiłku przy interpretacji dzieł.

Czytaj też: Matura 2021 język polski rozszerzony. Tutaj znajdziesz arkusze i odpowiedzi [RELACJA NA ŻYWO]

O tym, co dokładnie znalazło się w arkuszach CKE z matury 2021 z języka polskiego na poziomie rozszerzonym, poinformujemy wkrótce na łamach SE.pl.

Matura 2021 z jęz. polskiego na poziomie rozszerzonym - pierwsze komentarze

Maturzyści, już chyba tradycyjnie, podchodzą do swoich egzaminów dość sceptycznie. W sieci pojawiły się już pierwsze komentarze. Uczniowie są zgodni: łatwo nie było. Mają jednak nadzieję, że komisja przychylnym okiem spojrzy na ich prace.

  • "Trudny był temat ale pyknęłam wypracowanie w dwie godzinki i wyszłam, ale niektórzy się poddali po 40 minutach"
  • "Przecież egzaminator czytający moją pracę nie będzie wiedział czy ma się śmiać czy płakać"
  • "Współczuję osobie, która będzie sprawdzą moją pracę, bo ja bym się załamała"
  • "Dziękuję Baczyńskiemu i Szymborskiej z całego serca"
  • "Egzaminator sprawdzający moją pracę, będzie miał myśli samobójcze"

- czytamy w komentarzach, które pojawiły się w mediach społecznościowych jeszcze przed zakończeniem egzaminu.

Czytaj też: Matura 2021: Robią egzamin dla GARSTKI uczniów! Kto zdaje język kaszubski i łemkowski?

Matura 2021

Maturzyści z Rzeszowa opowiadają o tym, co było na maturze z polskiego
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany